پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۶۸۹۱
تاریخ انتشار : ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
کارلوس کی‌روش درحالی از فدراسیون فوتبال ایران درخواست غرامت کرده که مهدی تاج سعی می‌کرد نشان دهد رابطه‌اش با او حسابی دوستانه است. حالا حتی‌اگر دبیرکل فدراسیون بگوید طلب کی‌روش پرداخت شده، او پرونده‌ای علیه ایران تشکیل داده و از تاج شاکی است.او تقریبا تمام شش ماهی که بعد از جام جهانی با ایران قرارداد داشت، ریالی حقوق نگرفته بود. البته این همیشه عادی بود که او هر چند ماه یکبار از طرف ایرانی پول بگیرد. مشکلات تحریم هم سال قبل کار دستش داده بود. حسابش در سوئیس به این دلیل که از ایران برایش پول حواله می شد بسته شده بود. برای همین تازه بعد از جام جهانی پول یکسال آخرش را از تاج گرفت.

شعار سالکارلوس کی‌روش روزی که بعد از ۴۸ ساعت حضور در نووتل فرودگاه امام، تهران را به مقصد لیسبون ترک کرد، به نظر می رسید بر سر مسائل مالی با مهدی تاج و فدراسیون ایران به‌توافق رسیده است.

او تقریبا تمام شش ماهی که بعد از جام جهانی با ایران قرارداد داشت، ریالی حقوق نگرفته بود. البته این همیشه عادی بود که او هر چند ماه یکبار از طرف ایرانی پول بگیرد. مشکلات تحریم هم سال قبل کار دستش داده بود. حسابش در سوئیس به این دلیل که از ایران برایش پول حواله می شد بسته شده بود. برای همین تازه بعد از جام جهانی پول یکسال آخرش را از تاج گرفت.

البته پاداش ده درصدی اش از صعود را هم گرفته بود و اینطور نبود که بدون پول مانده باشد. در اردوها هم او تقریبا همه پاداش هایش را گرفته اما طلب نزدیک ۹۰۰ هزار دلاری اش از فدراسیون ایران مربوط به این ۶ ماه آخر بود.

کی‌روش انتظار داشت از طلب‌های ایران از فیفا یا ای اف سی هرچه زودتر پولش پرداخته شود . ولی فدراسیون تاج که چند ماهی است پولی را از تشکیلات دولتی ورز ایران نگرفته است، در دل مشکلات مالی برای پرداخت پول‌های سرمربی جدید کلمبیا تعلل کرد.

مردی که در کلمبیا بیش از ایران هم پول گرفته، چیزی نزدیک به دو برابر و تقریبا هر ۵ دستیار اسپانیولی زبانش در تیم ملی ایران را هم با خود به این کشور برده است.

تازه همه آنها هم قراردادهایی تمام وقت و بیشتر از ایران بسته اند.

اما چه شده که کی‌روش از تاج شاکی است؟ او انتظار نداشته که تاج جوابش را ندهد.کی‌روش که وقتی تهران بود ، بارها گفته بود تاج می‌گویدبرای بودن او زیر فشاراست و وزیر ورزش به خاطر بودن اوست که به تاج فشار می آورد، حالا حسش این است که تاج و اسلامیان، دومدیر فدراسیون که با او در ارتباط بوده اند، سر کارش گذاشتند و دیگر از مسیر مذاکره امکان رسیدن به تفاهم برای شان نیست.

مذاکرات تاج با چند مربی خارجی و حرف‌های او هم احتمالا بازتاب در رسانه‌های خارجی داشته و سرمربی پیشین که هی می‌شنیده فدراسیون پول ندارد، حالا پرسشش این است که اگر تاج پول ندارد چطورمی‌خواهد مربی بگیرد!

برای همین صاف به فیفا شکایت کرده. او اولین مربی ملی ما نیست که برای پولش شکایت می کند. قبل‌تر برانکو و علی دایی هم شکایت کردند و ازفدراسیون غرامت گرفتند.

برانکو ۴۲۰ هزار دلار را با حکم فیفا از طلب‌های بین المللی فوتبال ملی ایران روی شکایتی گرفت که تنها سندش دست نوشته ای از محمد دادکان بود. رئیسی که علی آبادی او را ازفوتبال ملی ایران عزل کرده بود.

حالا کی‌روش هم در همین مسیر گام برداشته و بی شک به گرفتن حکم علیه فوتبال ایران نزدیک است اما فدراسیون تاج تقریبا در این شرایط سخت، پولی ندارد که بخواهد بپردازد!

شرایطی که کی‌روش می‌گوید با این رفتار رئیس فدراسیون در سر کار گذاشتنش، دیگر برایش قابل تحمل نیست و ضرب المثلی موزامبیکی می گوید که معنایش تقریبا می شود همان خدا خودش به خیر بگذراند خودمان!

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین تاریخ انتشار 2 فروردین98، کد خبر: 1243071، www.khabaronline.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین