پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۰۵۴۹
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۸
سردار خسرو کوه‌مرئی فرمانده دانشکده زرهی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تولید زره‌هایی با مقاومت در برابر موشک‌هایی با کلاهک تاندم (tandem-charge) خبر داد و گفت که به‌زودی روی تانک‌های جدید به‌کارگیری می‌شود.
شعار سال :فرمانده دانشکده زرهی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تولید زره‌هایی با مقاومت در برابر موشک‌هایی با کلاهک تاندم (tandem-charge) خبر داد و گفت که به‌زودی روی تانک‌های جدید به‌کارگیری می‌شود.

دستاورد جدید حفاظت زرهی سپاه/ نفربرهای دوزیست تقویت می‌شوند
سردار خسرو کوه‌مرئی فرمانده دانشکده زرهی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره آمادگی یگان‌های زرهی سپاه گفت: امروز در حال تولید تانک‌هایی هستیم که با تکنولوژی روز دنیا برابری می‌کند، مانند تانک کرار که تولید صنعتی آن  شروع شده است و  کارشناسان ما هم این تانک را تست کرده‌اند و نتایج خوبی هم گرفته‌اند.

وی افزود:‌ البته همه تانک‌ها  و نفربرهایی که در سازمان رزم ارتش‌های دنیا هستند غالباً ارتقایی بر تجهیزات زرهی قبلی آنها بوده‌اند یا اینکه با رفع نواقص ادوات زرهی موجود به‌نحوی آنها را مدرنیزه کرده‌اند تا در مقابل تهدیدات روز پاسخگو باشند.

فرمانده دانشکده زرهی نیروی زمینی سپاه درباره دستاوردهای سپاه در حوزه حفاظت و ارتقای زره ادوات زرهی گفت: هر سلاحی که ساخته می‌شود ضد آن سلاح هم ساخته می‌شود. ما هم بی‌کار ننشستیم و حفاظت لازم در مقابل موشک‌های ضدزره را روی ادوات  زرهی ایجاد کردیم و زره‌های واکنشی (Reactive armour) را طراحی و تولید کردیم.  البته این کار تازگی ندارد  و در کشورهای دیگر نیز این کار را انجام داده‌اند و ما هم با تحقیقات موفق به تولید زره‌هایی با مقاومت در برابر موشک‌هایی با کلاهک تاندم (tandem-charge) شده‌ایم که به‌زودی روی تانک‌های جدید به‌کارگیری می‌شود.
دستاورد جدید حفاظت زرهی سپاه/ نفربرهای دوزیست تقویت می‌شوندسردار کوه‌مرئی ادامه داد:‌ در حوزه سیستم‌های راداری که می‌تواند انحرافاتی را در موشک‌های ضدزره ایجاد کند، به دستاوردهایی رسیده‌ایم.

وی درباره تولید مهمات متناسب با نیازهای روز هم گفت: در زمینه تولید مهمات تانک هم مراکز تحقیقاتی ما در حال رصد به‌روزترین تکنولوژی‌های دنیا هستند. در این زمینه به دستاوردهای قابل‌توجهی رسیده‌ایم اما به‌دلایل امنیتی آنها را رسانه‌ای نمی‌کنیم.

فرمانده دانشکده زرهی نیروی زمینی سپاه با اشاره به به‌کارگیری خودروهای دوزیست زرهی در سیل اخیر توسط نیروهای مسلح گفت: در حوزه خودروهای دوزیست زرهی در رزمایش اخیر در قشم هم از بی‌ام‌پی2 استفاده کردیم. در حال انجام تحقیقاتی برای ارتقای سرعت این نفربرها هستیم و در برخی نسخه‌ها که دارای توربین برای حرکت در آب هستند در حال انجام تحقیقاتی برای تقویت توربین‌های آن هستیم.

سردار کوه‌مرئی درباره نحوه حضور تیم‌‌های زرهی سپاه در مسابقات نظامی روسیه تصریح کرد: مسابقات روسیه از سال 2013  آغاز شد. این مسابقات در ابتدا با حوزه زرهی آغاز شد و امروز به 36 رشته گسترش یافته است. نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هم در سال 2016 برای اولین با یک تیم ترکیبی از ارتش و سپاه در این مسابقات در حوزه زرهی شرکت کردند. در سال‌های بعد هم در رشته‌های دیگر توانستیم شرکت کنیم. در حوزه زرهی یک تقسیم کاری صورت گرفت که ارتش در حوزه بیاتلون تانک در روسیه شرکت کند و سپاه هم در رشته نفربر در چین شرکت کند.
دستاورد جدید حفاظت زرهی سپاه/ نفربرهای دوزیست تقویت می‌شوند
وی ادامه داد: در دوسال پیاپی در سال های 2017 و 2018 نیروی زمینی سپاه در مسابقات چین شرکت کرد و موفق به کسب مقام سوم شد. در این مسابقات یک‌سری از قابلیت‌ها مربوط به نفرات است و یک‌سری هم مربوط به تجهیزات است. ما نمی‌توانستیم در این مسابقات از تجهیزات خودمان استفاده کنیم البته تجهیزاتی هم که به ما دادند توانستیم آنها را آماده کنیم و با کشورهایی که خودشان از آن تجهیزات استفاده می‌کردند رقابت کردیم و به مقام سوم رسیدیم.

فرمانده دانشکده زرهی نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه "برای استفاده از تجهیزات داخلی در مسابقات روسیه باید ضوابط سختی را پشت سر بگذاریم" گفت: امسال بنا داریم تا علاوه بر رشته ساواروف در رشته بیاتلون تانک هم شرکت کنیم. هنوز مشخص نشده است که با خودمان تانک ببریم اما مجوز شرکت در رشته بیاتلون تانک را گرفته‌ایم. البته مسابقات داخلی انتخابی بین ارتش و سپاه پس از ماه رمضان در شیراز انجام می‌شود.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم،تاریخ انتشار:8خرداد1398،کدخبر:2018880،www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین