پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۲۱۲۵
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
"عباس کشاورز" معاون وزیر جهاد کشاورزی در سفر به لرستان و بازدید از مناطق سیل زده گفت: یک میلیون تن محصول گندم در سیل اخیر از بین رفت.

شعار سال:معاون وزیر جهاد کشاورزی در سفر به لرستان و بازدید از مناطق سیل زده گفت: یک میلیون تن محصول گندم در سیل اخیر از بین رفت.
 "عباس کشاورز" در این خصوص گفت : متاسفانه در این حادثه حدود یک میلیون تن گندم از بین رفت.
وی با بیان اینکه پیش بینی تولید امسال گندم بیش از ۱۴ و نیم میلیون تن در کشور است، افزود: همچنین ظرفیت خرید ۱۲ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان برای دولت وجود دارد.
کشاورز بیان کرد: امیدواریم که همکاران و مباشرین خرید توجه لازم را داشته باشند و شرایط پرداخت‌ها به زارعین فراهم شود.

خرید بیش از ۲ میلیون تن گندم مازاد
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مراکز خرید به اندازه کافی در کشور وجود دارند، اضافه کرد: تا دو روز گذشته حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم مازاد از کشاورزان خریداری شده که ۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: امسال سال خنکی بود و به لحاظ زراعی عقب است و در مورد کلزا خسارت زیادی به مزارع گلستان وارد شد.
کشاورز با بیان اینکه تقریباً ۲۵ درصد کلزای تولیدی کشور از این استان است، ادامه داد: امسال با سیل در بندر ترکمن، آق قلا، گمیشان و علی‌آباد حجم زیادی از این مزارع به زیر آب رفت؛ کلزا بر خلاف گندم به پوسیدگی حساس است و سریع از بین می‌رود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی پیش‌بینی تولید این دانه روغنی را ۵۰۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: سال گذشته ۳۴۰ هزار تن برداشت داشتیم که تا روز گذشته تقریباً ۲۱۲ هزار تن خریداری شده و نسبت به مدت مشابه ۱۲ درصد بیشتر بوده است که ادامه خواهد داشت.

پرداخت تسهیلات از سوی بانک کشاورزی
وی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته سرمایه بانک کشاورزی تقویت شده و از نظر سرمایه می‌توانیم مدعی باشیم که این بانک مشکلی برای پرداخت اعتبار ندارد، افزود: به علت کمبود سرمایه و درآمد کشاورزان عمده تسهیلات سرمایه در گردش و یا هزینه‌های جاری بود که زارعین برای خرید نهاده‌ها و هزینه جاری اخذ می‌کردند.
کشاورز ادامه داد: این عدد در سال گذشته به سمت سرمایه‌گذاری سوق پیدا کرد و امیدواریم بخشی از سرمایه توسط بانک تقویت شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: برای جذب سرمایه به‌خصوص سرمایه ارزان قیمت اعتبارات تبصره ۱۸ اعطاء شد که تقریباً بخش کشاورزی ۴۵ درصد سهمیه داشت اما بیش از ۷۰ درصد را این حوزه جذب کرد که رقم بسیار قابل توجه و خوبی است.
وی اظهار کرد: اگر تبصره ۱۸ استمرار داشته و تقویت شود کشاورزان می‌توانند تسهیلات بانکی ارزان قیمتی را دریافت کنند.
کشاورز با تاکید بر اینکه زنجیره تولید در بخش کشاورزی باید تقویت شود، افزود: با حمایت صنایع تبدیلی و تکمیلی می‌توانیم شاهد ایجاد اشتغال و درآمد در این بخش باشیم.

ضرورت حمایت از صنایع تبدیلی
معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: در هیچ بخشی با خام فروشی نمی‌توان صاحب ارزش افزوده شد بنابراین در حوزه کشاورزی یکی از سیاست‌هایی که به طور جدی پیگیری می‌شود حمایت از صنایع تبدیلی است.
وی به کشاورزان توصیه کرد: همانطور که مراقب مزرعه هستند؛ ایجاد تعاونی و فعالیت‌های شراکتی را در دستور کار قرار دهند تا ضمن بالا بردن ظرفیت صنایع، محصول خود را با ارزش افزوده به فروش برسانند.
کشاورز ادامه داد: زارعین را باید تقویت کرد تا ایجاد سرمایه کنند چرا که لازمه توسعه پایدار کشاورزی است.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خبر آنلاین،تاریخ انتشار:16خرداد1398،کدخبر:www.khabaronline.ir،1267175
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین