پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۲۶۴
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴
در حالی که طی هفته گذشته قیمت شکر به دلیل آنچه کمبود محصول در بازار عنوان شده بود، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که برخی عوامل زمانی و دلال‌بازی باعث گرانی مقطعی شکر شده بود اما هیچ کمبودی وجود ندارد و به زودی بازار این محصول به شرایط عادی باز می‌گردد.

شعارسال: در حالی که طی هفته گذشته قیمت شکر به دلیل آنچه کمبود محصول در بازار عنوان شده بود، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که برخی عوامل زمانی و دلال‌بازی باعث گرانی مقطعی شکر شده بود اما هیچ کمبودی وجود ندارد و به زودی بازار این محصول به شرایط عادی باز می‌گردد.

علی قنبری مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی: سالانه به حدود دو میلیون ۴۰۰ هزار تن شکر نیاز داریم که با توجه به پیش‌بینی تولید ۱.۴ میلیون تنی این محصول در سال جاری و برنامه‌ریزی برای واردات ۸۰۰ هزار تنی تا حدود یک میلیون تنی آن هیچ مشکلی در بازار شکر وجود ندارد.

وی افزود: بر اساس برآوردی که از بازار شکر صورت گرفته است شرایط این محصول در بازار تحت تاثیر برخی عوامل زمانی و اقلیمی بوده که باعث تاخیر کوتاه در واردات شکر شده است که البته در کنار این عوامل دلال‌بازی نیز تاثیر بسیاری در گرانی آن در مقطع زمانی کوتاه شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به زودی بازار و قیمت شکر به حالت طبیعی باز می گردد، تصریح کرد: هیچ کمبودی در بازار شکر وجود ندارد ومیزان موجودی بخش دولتی و ذخایر استراتژیک این محصول خصوصی به اندازه کافی است و محموله‌های وارداتی این محصول در حال تخلیه در گمرکات کشور است.

قنبری اظهار کرد: روزانه ۶۰۰۰ تا ۱۰ هزار تن شکر از سوی بخش خصوصی در بورس کالا عرضه می‌شود و صنف و صنعتی در صورت نیاز می‌تواند به شرکت بازرگانی دولتی ایران مراجعه کرده و هر میزانی که نیاز دارد، شکر از این شرکت خریداری کند.

با اندکی اضافات و تلخیص بر گرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاریخ انتشار: 13 تیر 1395، کد خبر: 95040107223، www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین