پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۳۶۷۴
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان از آبگیری7/2میلیون مترمکعبی تالاب جازموریان در پی بارندگی خبر داد.

شعار سال: وحید پورمردان گفت: در پی بارندگی های اخیر که در استان سیستان وبلوچستان صورت گرفت حدود 7/2میلیون مترمکعب آب در تالاب جازموریان ذخیره سازی شد.

وی افزود: با وجود ورود این میزان آب اما هنوز 30درصد از تالاب جازموریان آبگیری شده است که می توان گفت به نوعی جازموریان علیرغم اینکه 100درصد آن داخل ایران قرار دارد اما باز هم مهجور مانده و باید به طور جدی تر و ویژه نگاه ها به این سمت معطوف شود.

به گفته پورمردان؛ 49درصد جازموریان در داخل سیستان وبلوچستان و 51درصد آن در استان کرمان قرار دارد اما در حال حاضر یکی از کانون های بحرانی ریزگرد محسوب می شود که اگر قدری بیشتر به آن توجه شود می تواند در کاهش این پدیده نقش موثرتری داشته باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به شیب ملایم و کمی که تالاب جازموریان دارد با ورود حجم آب کمتر نسبت به سایر تالاب ها می توان بر سطح آبگیری آن بیفزائیم که افزایش ورود آب به این تالاب نقش بسیار قابل توجهی در کاهش ریزگرد و گرد وغبار و کنترل کانون های بحرانی دارد.

وی تاکید کرد: به منظور آشنایی بیشتر مردم و دستگاه های اجرایی دوره های آموزشی تخصصی و عمومی مختلفی تاکنون برگزار شده است و جا دارد تا رسانه ها نیز به این تالاب اهمیت بیشتری بدهند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی عصر هامون، تاریخ 23 خرداد 98، کد مطلب: 112906:www.asrehamoon.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین