پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۷۸۱۶
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
قانون گذاران اتحادیه اروپا با تصویب قانونی جدید صنایع خودرویی این قاره را ملزم به ابجاد سر و صدای مصنوعی در خودروهای الکتریکی کردند.

شعارسال: اگر از این پس صدایی مانند صدای راکت در خیابان‌های اروپا شنیدید تعجب نکنید! قانون گذاران اروپا خودرو سازان قاره سبز را ملزم کردند از روز (۱۰ تیر ۱۳۹۸) خودرو‌های الکتریکی خود را با فناوری تولید کنند که با ایجاد سر و صدای مصنوعی در هنگام حرکت در خایابان‌ها، عابران پیاده را از وجود خود مطلع و ایمنی آن‌ها را حفظ کنند.

خودرو‌های الکتریکی علاوه بر مزیت‌های فراوان نسبیت به اتومبیل‌های مصرف کننده سوخت‌های فسیلی، معایبی نیز دارند. یکی از این معایب، صدای بسیار کم این خودرو‌ها در حین حرکت است. در واقع به دلیل ساختار خاص موتور و دیگر قسمت‌های این نوع از اتومبیل‌ها در جهان صدای آن‌ها بسیار کمتر از خودرو‌های بنزینی است.

اجرایی شدن قانون ایجاد سر و صدای مصنوعی در خودروهای الکتریکی عرضه شده در اتحادیه اروپا

اروپا به عنوان قاره پیشتاز و پیشگام در تولید خودرو‌های الکتریکی، قوانین سخت‌گیرانه را برای ارتقاء این ایمنی این وسایل نقلیه به اجرا درآورده است و هم اکنون نیز کارشناسان فنی در مرکز معینی در اتحادیه اروپا با بررسی عملکرد خودرو‌های الکتریکی به دنبال تصویب قوانینی جدید در جهت حمایت از عابران پیاده هستند. جدیدترین قانون به اجرا در آمده در این قاره، قانون بیشتر کردن صدای خودرو‌های الکتریکی در جهت هشدار و آگاه سازی عابران پیاده است.

خودروهای الکتریکی کم صدا دیگر حق حرکت در خیابان‌های اروپا را ندارند

تمامی خودروسازان کشور‌های مختلف جهان که تمایل به عرضه و فروش محصولات خود در اروپا دارند، باید تا سال ۲۰۲۱ میلادی، اتومبیل‌های الکتریکی تولیدیشان را با ویژگی صدای بیشتر خودرو در حین حرکت هماهنگ کنند. با اینکه این قانون در جهت حمایت از مردم و عابران پیاده تصویب و اجرایی شده است، ولی برخی از سازندگان خودرو و حتی گرو‌های مردم اشکالاتی را به آن وارد کردند و آن را موجب افزایش بیش از حد آلودگی صوتی دانستند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: 10تیر1398 ، کدخبر: 6985235: www.yjc.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین