پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۰۸۱
تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
حدود دو سال پیش کنترل شهر فلوجه از دست دولت عراق خارج شده و این شهر به دست داعش افتاد.

شعار سال: شهر فلوجه از نظر استراتژیکی یکی از مهمترین شهرهای عراق است. همزمان با سقوط فلوجه حدود پنجاه هزار غیرنظامی در این شهر گرفتار شدند. عملیات بازپس گیری فلوجه با شرکت ارتش عراق، جنگجویان عشایر عامریه و فلوجه و نیروهاى داوطلب مردمى (حشد الشعبى) با پیشروی به سمت این شهر آغاز و عملیات نهایی آزاد سازی از تاریخ ۱۰ خرداد ۹۵ شروع شد. در تاریخ ۶ تیر ۹۵ ارتش عراق اعلام کرد که شهر فلوجه به طور کامل آزاد شده است.

تعداد نیروهاى شرکت‌ کننده در عملیات آزادسازى فلوجه بیش از ۳۰ هزار نفر بود که سه هزار نفر از آنها را جنگجویان عشایر عامریه و فلوجه تشکیل مى‌دادند.

اردوگاه آوارگان العمل واقع در ابوغریب از ابتدای درگیریهای نیروهای عراقی و داعش پناهگاه بخشی از آوارگان جنگ فلوجه است. بیشتر این آوارگان را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

نیروهاى داوطلب مردمى (حشد الشعبى) با حدود ۲۰هزار نفر در عملیات آزادسازى فلوجه مشارکت داشتند.

هرچند درگیریها در فلوجه پایان یافته اما بازگشت این آوارگان به خانه و کاشانه مستلزم سازندگی در فلوجه است و تا آن زمان مردم فلوجه با آوارگی و مهاجرت دست و پنجه نرم خواهند کرد.
با اندكي تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان، تاریخ انتشار: 21 تیر 1395، کد مطلب: 196357:www. mizanonline.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین