پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۰۸۴
تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
رئیس بخش هواپیماهای تجاری شرکت بوئینگ گفت: اگر این شرکت اجازه نیابد به ایران هواپیما بفروشد تأمین کنندگان آمریکایی قطعات مورد نیاز شرکت ایرباس نیز نباید برای فروش محصولات به ایران مجوز بگیرند.

شعار سالرئیس بخش هواپیماهای تجاری شرکت بوئینگ در خصوص قرار داد با ایران گفت: اگر از نهایی شدن قرارداد 25 میلیارد دلاری بوئینگ با ایران ممانعت شود، تأمین کنندگان آمریکایی قطعات مورد نیاز شرکت ایرباس و دیگر شرکت‌های هواپیماسازی اروپایی نیز نباید برای فروش محصولاتشان به ایران مجوز دریافت کنند.

این اظهارات ری کانر، در حالی مطرح می‌شود که بوئینگ و دیگر شرکت‌های هواپیماسازی برای فروش هواپیماهای خود به ایران در چهارچوب توافق هسته‌ای، با مخالفت کنگره آمریکا مواجه هستند.
بوئینگ و رقیب اروپایی‌اش ایرباس که موافقت‌نامه های اولیه‌ای را برای فروش یا اجاره بیش از 100 فروند هواپیما به ایران منعقد کرده‌اند، برای نهایی کردن قراردادهای فروش هواپیماهایی که 10 درصد از قطعات آنها ساخت آمریکا باشد، به مجوز خزانه داری آمریکا نیاز دارند.
کانر افزود، فروش‌های احتمالی به ایران در زمانی اتفاق می افتد که تقاضا برای جت‌های مسافربری پهن پیکر کاهش یافته، و این عاملی است که موجب می‌شود اطمینان از تولید بدون مشکل ورژن فعلی بوئینگ‌های 777 اندکی چالش‌برانگیزتر شود.

با اندكي تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان، تاریخ انتشار: 21 تیر 1395، کد مطلب: 196091:www. mizanonline.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین