پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۲۹۳
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۲
بان کی مون دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه عربستان سعودی را تحت فشار قرار داد تا اطلاعاتی درمورد اقداماتی که ائتلاف تحت رهبریش برای پرهیز از کشتار یا زخمی کردن کودکان در یمن انجام داده است ارائه دهد.

شعار سال: به گزارش پنجشنبه شب خبرگزاری رویترز از نیویورک، ریاض پیش از این مدعی شده بود که ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان با دقت هر چه تمام عملیات خود را در یمن انجام می دهد.
بان ضمن ملاقات با عادل الجبیر وزیرخارجه سعودی در نیویورک با وی درمورد یک گزارش سازمان ملل در مورد کودکان و جنگ مسلحانه بیشتر صحبت کرد. این گزارش باعث شده تا ائتلاف ضد یمن مدتی در لیست سیاه سازمان ملل قرار گیرد.
اما بان ماه گذشته پس از آنکه ریاض تهدید به قطع کمک مالی خود به سازمان ملل کرد، این ائتلاف را از لیست سیاه تا زمان بررسی های آینده خارج کرد. هر چند که ریاض هرگونه تهدید را تکذیب کرده ولی بان به عربستان به دلیل اعمال فشار غیرقابل قبول تاخته است.
استیفان دوجاریچ سخنگوی سازمان ملل پس از این ملاقات گفت : دبیرکل از آمادگی ائتلاف برای اتخاذ تدابیر قوی و محکم برای پایان دادن و جلوگیری از نقض حقوق کودکان استقبال کرده است.
به گفته دوجاریچ ؛ بان کی مون در این ملاقات ابراز امیدواری کرده است که ائتلاف بتواند اطلاعاتی درمورد اقدام قوی به نشست شورای امنیت برای بررسی این گزارش در دوم اوت ارائه دهد.
بان ماه گذشته با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان درمورد این گزارش مذاکره کرده بود.عربستان اطلاعات این گزارش را نادرست می داند ولی خود تاکنون نتوانسته است اطلاعات درستی ارائه دهد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی، تاریخ انتشار 25 تیر95 ، کد مطلب: 82149468: www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین