پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۳۹۷
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۸
سرپرست پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) پیش بینی کرد شکست های اخیر داعش در عراق و سوریه به پراکنده شدن باقی مانده نیروهای این تشکیلات درجهان وافزایش عملیات تروریستی منجر خواهد شد.

شعارسال: جیم کومی روز جمعه در نشست شنود کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا به قانونگذاران آمریکا هشدار داد موفقیت های اخیر عملیات ضد داعش به استیصال این گروه و تلاش برای انجام عملیات تروریستی در نقاط دیگر جهان منجر شده است.

کومی از جمله مقامات امنیتی آمریکاست که معتقدند نیروهای این تشکیلات تروریستی در ماه های اخیر با کمک اسناد جعلی مسافرتی در تلاش بوده اند خود را به کشورهای غربی برسانند و عملیات تروریستی را در این کشورها گسترش دهند.

سرپرست اف.بی.آی در این نشست با تاکید بر ضرورت هوشیاری های بیشتر در آمریکا و متحدان این کشور اعلام کرد نیروهای داعش تمرکز خود در جبهه های نبرد در سوریه و عراق را از دست داده است و به همین علت به گسترش عملیات خود در خارج این کشورها روی آورده اند.

وی با بیان اینکه به زودی با درهم کوبیده شدن خلافت داعش، هزاران نفر از جنگ جویان این تشکیلات به نقاط دیگر خواهند رفت و جهان با نیروهای پراکنده تروریستی در کشور های مختلف روبرو خواهد شد، گفت : وظیفه دستگاه های امنیتی آمریکا شناسایی و متوقف کردن این افراد قبل از ورود به آمریکا و لطمه زدن به مردم این کشور خواهد بود.

سخنان کومی در واقع انعکاس دوباره اظهارات جان برنن رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا 'سیا' است که ماه گذشته با همین تحلیل پیش بینی شدت یافتن عملیات تروریستی داعش در کشور های دیگر را کرده و گفته بود که از میان رفتن مواضع نظامی این تشکیلات در سوریه و عراق نه تنها موجب کاهش توانمندی های تروریستی آن نخواهد شد، بلکه بر تلاش آنها برای افزایش این گونه عملیات ها می افزاید.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: 25تیر1395، کدخبر: 82150114: www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین