پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۵۵۰
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۳
نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان ماده‌ای را حذف کردند که به موجب آن بانک مرکزی مکلف می‌شد با هماهنگی برخی از وزارت‌خانه‌ها زمینه انعقاد پیمان پولی با کشورهای عمده طرف تجاری ایران را فراهم کند.

شعار سال: نمایندگان مجلس با 155 رای موافق، 33 رای مخالف و 13 رای ممتنع از مجموع 250 نماینده حاضر در مجلس ماده الحاقی 1 لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه را حذف کردند. در این ماده آمده بودماده الحاقی 1بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است با هماهنگی وزارت امورخارجه و همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، نیرو، نفت و صنعت، معدن و تجارت، با کشورهای عمده طرف تجاری ایران، زمینه انعقاد پیمان پولی دوجانبه یا چندجانبه را فراهم آورد و شرایط را برای استفاده از پولهای ملی هموار نماید.

تبصره1- آیین‌نامه اجرائی این ماده، حداکثر ظرف مدت شش‌ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

تبصره2- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است گزارش عملکرد این ماده را هر شش‌ماه یک بار به مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

همچنین نمایندگان برای تامین نظر شورای نگهبان با 139 رای موافق 26 رای مخالف و 21 رای ممتنع از مجموع 242 نماینده حاضر در مجلس ماده الحاقی 3 را حذف کردند. در این ماده آمده بود: دولت موظف است به‌منظور ایجاد و تثبیت اشتغالپایدار، توسعه کارآفرینی، کاهش عدم تعادل منطقه‌ای، با تأکید بر بخش تعاونی و در چارچوب سیاست‌های کلان اشتغال و اقتصاد مقاومتی و مصوبات شورای‌عالی اشتغال اقدامات زیر را به‌عمل آورد:

الف- به‌منظور ایجاد پوشش حمایتی فراگیر و اعمال سیاست‌های اجرائی معطوف به تشویق حضور نیروی کار ماهر و متخصص ایرانی در بازارهای بین‌المللی، طرح ارتقای مهارت نیروی کار جهت حضور در بازار کار بین‌المللی را به اجراء درآورد.

ب- به‌منظور ایجاد و تثبیت اشتغال در بنگاه‌های خرد و کوچک، مکانیزم‌های تشویقی کارفرمایی را اجراء کند.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري ایسنا، تاریخ انتشار: 27 تير 1395، کد مطلب: 95040115263:www. isna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین