پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۵۹۴
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: از زمانی که پایگاه داده جوانان در اختیار معاونت ساماندهی امور جوانان قرار گرفته است به منظور به‌روز رسانی این پایگاه، برنامه‌ریزی برای مذاکره با دستگاه‌های مختلف و دریافت داده‌های جدید شروع شده است.

شعار سال: سید جواد رضوی، اظهار کرد: قصد داریم با بروزرسانی پایگاه داده جوانان بتوانیم وضعیت مربوط به جوانان را در سطح ملی و استانی استخراج کنیم و اطلاعات مناسب و درستی را در اختیار واحدهای تخصصی قرار دهیم تا تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های حوزه جوانان مبتنی بر آن بهتر انجام شود.

وی با بیان اینکه مهمترین عنصر به منظور برنامه‌ریزی صحیح برخورداری از اطلاعات درست در زمان مناسب است، گفت: اگر این پایگاه به‌روزرسانی نشود و در زمان مناسب برای تصمیم‌گیری در اختیار مسئولان قرار نگیرد، موثر نخواهد بود و شناسایی شاخص‌هایی که می‌تواند مهمترین مولفه‌های تصمیم‌گیری در یک حوزه تخصصی باشد و دستیابی به داده‌های مورد نیاز یکی از مهمترین چالشهای مدیریتی بوده است.

مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان اضافه کرد: داده‌ها پس از پردازش به اطلاعات تبدیل می‌شود. با سازماندهی این اطلاعات دانش لازم برای تصمیم‌گیری درباره یک مقوله ایجاد می‌شود؛ این درحالیست که متاسفانه دستگاه‌های مختلف به تولید آمار و اطلاعات و دسته بندی آنها بر اساس گروه سنی 15 تا 29 سال به صورت اختصاصی نمی‌پردازند. بنابراین در حال مذاکره با آن‌ها هستیم.

وی تاکید کرد: پایگاه داده‌ جوانان باید داده‌های مربوط به شاخص‌های اصلی حوزه جوانان را در اختیار داشته باشد و آن را به طور مستمر به‌روزرسانی کند علاوه بر آن لازم است شاخص‌های جدید و داده‌های متناسب با آن را برای مسائل نوظهور گردآوری کند.

رضوی در پایان با بیان اینکه دسترسی به پایگاه داده‌های جوانان تنها برای مدیران امکان پذیر است، گفت: پیش از این مسئول پایگاه داده جوانان مرکز مطالعات و بررسی‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان بود؛ اما در حال حاضر این مسئولیت به عهده اداره کل ساماندهی امور جوانان گذاشته شده است.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران«ایسنا»، تاریخ انتشار 27 تیر 95 ، کد مطلب: 95040115887: www.isna.irاخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین