site traffic analytics رواج «ازدواج صوری» به دلیل افزایش مبلغ وام ازدواج است یا نظام بانکی معیوب؟+ویدئو | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۷۲۹۴
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۳
در حالی برخی مسئولین علت شیوع پدیده «ازدواج صوری» را افزایش مبلغ وام ازدواج می دانند که ریشه این پدیده نظام بانکی معیوب است که وام میلیاردی را به راحتی می‌دهد، اما برای پرداخت وام خُرد به یک جوان هزاران مانع پیش پای او می‌گذارد.

شعار سال: اخیرا برخی مسئولین علت شیوع پدیده «ازدواج صوری» را افزایش مبلغ وام ازدواج دانسته‌اند و قصد دارند از آن به عنوان بهانه‌ای برای عدم افزایش سالانه وام ازدواج استفاده نمایند. به عنوان مثال،محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری در تاریخ هفتم مردادماه، در خصوص انتشار آگهی اخذ وام ازدواج به شکل صوری گفت: «برخی معتقد هستند که افزایش وام ازدواج دیگر به شکل گیری ازدواج کمکی نمی‌کند. بسیاری از متقاضیان وام ازدواج که در حال حاضر به بانک مراجعه می‌کنند درخواست رقم وام کمتری دارند چرا که قادر به پرداخت اقساط و باز پرداخت وام نیستند. در حال حاضر اقساط مربوط به وام ۳۰ میلیونی ازدواج تا یک میلیون تومان می‌رسد که جوانان باید بتوانند از پس این اقساط بر بیایند.اگر این وام تبدیل به ۵۰ میلیون شود نیز تاثیری در افزایش میزان ازدواج نخواهد داشت و از آنجایی که مجلس هر سال در زمان طرح لایحه، بودجه پیشنهاد افزایش این وام را می‌دهد باید در این خصوص کارهای کارشناسی و پژوهشی لازم را انجام دهد.»

این اظهارات درحالی مطرح می شود که ریشه این پدیده نظام بانکی معیوب است؛ که وام میلیاردی را به راحتی می‌دهد، اما برای پرداخت وام خُرد (30 میلیون تومانی) به یک جوان هزاران مانع پیش پای او می‌گذارد.

ویدئویی درباره این موضوع در ادامه ببینید:


تعداد بازدید : 0

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ 23 مرداد 98، کد مطلب: 13980523000357: www.farsnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین