پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۷۴۹
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۷
رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: فهرست رسمی داروهای کشور کامل است و نیاز به داروهای تک ‌نسخه‌ای نیست.

شعار سال:

دکتر رسول دیناروند گفت: در این زمینه سازمان غذا و دارو اقداماتی برای تصویب ممنوع شدن کامل واردات این داروها انجام داد که متاسفانه در متن پیش‌نویس فعلی برنامه ششم توسعه دولت حذف شده است.

وی ادامه داد: البته امیدواریم مصوبه مجلس در کمیسیون بهداشت در خصوص ممنوعی شدن واردات این داروها در صحن علنی مجلس بررسی و رأی بیاورید تا سازمان غذا و دارو نیز بتواند به تکلیف قانونی خود عمل کند.

دیناروند با بیان اینکه با این اقدام تقاضاهای القایی و هدر رفت هزینه زیادی بواسطه این داروها ایجاد می شود، تصریح کرد: سازمان غذا و دارو تمام تلاش خود را می کند تا اقداماتی برای ممنوعیت ورود داروهای تولید کشور انجام ‌دهد.

معاون وزیر بهداشت همچنین با بیان اینکه در چند سال اخیر محدودیت‌های زیادی را برای واردات این داروها در نظر گرفتیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر گردش مالی‌ این داروها در حدود 40 میلیون دلار است که در بازار اندک است و این مبلغ در مقایسه با واردات یک میلیاردی دارو در کشور ناچیز است و امسال هم با سخت گیری بیشتری در باب واردات این داروها عمل خواهیم کرد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار29 تیر 95 ، کد مطلب:3717886 : www. mehrnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین