پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۷۸۳۷
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
رئیس اتحادیه بافندگان فرش‌های دستبافت اظهار کرد با بیان اینکه ایران رتبه اول تولید فرش دستبافت در جهان را در دست دارد گفت: متاسفانه در تامین مواد اولیه برای شروع بافت فرش دچار مشکل هستیم؛ چرا که بسیاری از موارد مورد نیاز تولید فرش، از جمله ابریشم صددرصد وارداتی است و تنها پشم در ایران تولید و تامین می‌شود.

شعارسال :رئیس اتحادیه بافندگان فرش‌های دستبافت اظهار کرد با بیان اینکه ایران رتبه اول تولید فرش دستبافت در جهان را در دست دارد گفت: متاسفانه در تامین مواد اولیه برای شروع بافت فرش دچار مشکل هستیم؛ چرا که بسیاری از موارد مورد نیاز تولید فرش، از جمله ابریشم صددرصد وارداتی است و تنها پشم در ایران تولید و تامین می‌شود.

محمدعلی زرینه کفش رئیس اتحادیه بافندگان فرش‌های دستباف درباره آخرین وضعیت فرش‌های دستباف ادامه داد: با توجه به اعمال تحریم های ناجوانمردانه به کشورمان، فرش دستباف هیچ افزایش قیمتی را به خود ندید.

رئیس اتحادیه بافندگان فرش‌های دستباف با اشاره به اینکه کیفیت فرش دستباف ایرانی با تمام فرش دستباف دنیا فاصله دارد، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های فرش دستباف در دنیا می‌تواند به این معرفی این کالا و فرهنگ کشورمان کمک شایانی کند، برگزاری نمایشگاه های متعدد منجر می شود که بسیاری از تولیدکنندگان مجصولات خود را به دنیا نشان دهند.

زرینه کفش در ادامه با اشاره به جدیدترین قیمت فرش‌های دستباف در بازار، گفت: قیمت فرش دستباف ایرانی از متری ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان (قالی و گبه که ابریشم نیست) تا متری ۳۰ میلیون تومان در بازار معامله می شود.

وی تصریح کرد: یکی از عوامل فراهم شدن امکان خرید فرش دستباف برای طیف وسیعی از مردم، تبلیغات صحیح و افزایش آگاهی عمومی از این محصول بی نظیر است.

به گفته رئیس اتحادیه بافندگان فرش‌های دستباف، برای بافندگان برای اولین بار در اتحادیه، پروانه تولید صادر می‌شود بطوریکه مشکل بیمه آن‌ها هم در قالب این طرح، حل می‌شود.

زرینه کفش تاکید کرد: فرش دستباف در نهایت به ۵۰ یا ۶۰ کشور صادرات شده که در این بین از فرصت ها و بازارهای باقی کشور‌ها غفلت کرده ایم.

رئیس اتحادیه بافندگان فرش‌های دستباف ابراز امیدواری کرد که همکاری مسئولان و دولت می‌تواند در جهت بهبود فعالیت این صنف، کمک رسان باشد.

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت اتاق اصناف تهران ،تاریخ انتشار 15مرداد 98، کدخبر: 19685، www.otaghasnaftehran.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین