پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۷۹۳۴
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
ما در جنگ، ناو ساموئل رابرتز را غرق کردیم و کشتی بریشتون را که مظهر امریکایی‌ها بود، در جنگ مورد اصابت قرار دادیم. تاکنون سه فروند کشتی انگلیسی با احتساب نفتکش آخر و دو کشتی امریکایی را در دریا به زانو درآورده‌ایم و برای اولین‌بار در طول تاریخ دریانوردی در مدیترانه حاضر شدیم.
شعارسال: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر یکی از ناو‌های اتمی که سوخت هسته‌ای دارند، مورد اصابت قرار گیرد، کشور‌های جنوب خلیج فارس به دلیل آلودگی، آب برای خوردن نخواهند داشت.

دریادار علیرضا تنگسیری در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی که در سالن همایش‌های صدا و سیما با حضور مقامات ارشد دریایی کشوری و لشکری برگزار شد، با اشاره به اهمیت خلیج فارس از گذشته تاکنون که اسپانیایی‌ها و سپس پرتغالی‌ها ۱۱۷سال در آن حضور داشتند، گفت: با پیدایش نفت و گاز در خلیج فارس، پای انگلیسی‌ها و سپس امریکایی‌ها به منطقه خلیج فارس باز شد و تاکنون ادامه دارد.

وی اهمیت خلیج فارس را راهبردی دانست و گفت: اهمیت اقتصادی و انرژی آن، یکی از موارد دارای اهمیت محسوب می‌شود. امنیت در خلیج فارس نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ایران با دارا بودن طولانی‌ترین مرز با خلیج فارس و بیشترین تعداد جزایر، پیام صلح و دوستی و ثبات در خلیج فارس را به همسایه‌ها اعلام می‌کند.

دریادار تنگسیری افزود: ما به سران کشور‌های منطقه خلیج فارس در نشست‌هایی که در عمان، قطر و امارات داشتیم، اعلام کردیم که کشور‌های ۱+۷ شامل هفت کشور جنوبی خلیج فارس به همراه ایران می‌توانند امنیت پایدار در منطقه ایجاد کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آبراهه‌هایی که از شمال و جنوب جزایر ایران و در ورودی خلیج فارس وجود دارد مطمئن هستند، تصریح کرد: آبراهه ورودی خلیج فارس که در کنار سواحل ایران قرار دارد، عمیق‌ترین و امن‌ترین آبراه است و ما بار‌ها پیام امنیت را به کشور‌های همسایه اعلام کرده‌ایم. به گفته دریادار تنگسیری، حضور بیگانگان در خلیج فارس، ناامنی را به دنبال دارد و بیگانه دلش نمی‌سوزد که در منطقه آتش به پا شود.

وی اظهار کرد: حضور بیگانگان در منطقه به گونه‌ای است که می‌خواهند به کشور‌های حوزه خلیج فارس دیکته کنند که ما سلاح داریم و شما نیاز به خرید سلاح از ما دارید. امریکا و انگلیس به دنبال فروش سلاح به کشور‌های منطقه هستند، اما ایران امنیت را در تنگه هرمز که جزو منزل ما محسوب می‌شود برقرار و این امنیت را بار‌ها به همسایگان خود اعلام کرده است ضمن اینکه ما قادر به تأمین امنیت با همگرایی کشور‌های منطقه هستیم. ایران پرچمدار امنیت در خلیج‌فارس، دریای عمان و اقیانوس هند است. دریادار تنگسیری یادآور شد: در منطقه‌ای که نفت و گاز آن مورد نیاز کشور‌های صنعتی است، ایران می‌تواند امنیت را تأمین کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در محفلی در قطر، فرمانده قرارگاه دریایی فرانسه در منطقه، خواستار برگزاری نشستی با ما شد و در آن نشست گفت که ما در خلیج‌فارس برای شما به دنبال امنیت هستیم. من در پاسخ به او گفتم که ناامنی را شما ایجاد کردید. شما به صدام سلاح دادید وگرنه خلیج‌فارس به خودی خود محل امنی است.

وی ادامه داد: همچنین به این فرمانده فرانسوی اعلام کردم که شما در همایش دو موضوع را مطرح کردید که من به آن انتقاد دارم؛ یکی اینکه چرا تقابل شیعه و سنی را مطرح کردید و اینکه چرا از خلیج عربی به جای خلیج فارس نام بردید که وی اظهار داشت که ما اشتباه کرده‌ایم. می‌بینید که این‌ها در محافل عمومی حرف خود را می‌زنند، اما در محافل خصوصی می‌گویند اشتباه کرده‌ایم. بیگانگان قطعاً به عنوان دشمن اسلام وارد منطقه می‌شوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: بیگانگان برای مشروعیت بخشیدن به حضور نامشروع خود در منطقه، دشمن‌تراشی و ایران را به عنوان دشمن کشور‌های منطقه مطرح می‌کنند.

دریادار تنگسیری تصریح کرد: دو نیروی نظامی دریایی ارتش و سپاه را یک رهبر الهی فرماندهی می‌کند و دوش به دوش هم امنیت پایدار را در خلیج‌فارس تأمین کرده‌اند. وقتی با لباس سپاه در مقابل همسایگان حاضر می‌شویم، به ما می‌گویند شما قهرمان هستید، چون در مقابل استکبار ایستاده‌اید.

وی بیان کرد: ما در جنگ، ناو ساموئل رابرتز را غرق کردیم و کشتی بریشتون را که مظهر امریکایی‌ها بود، در جنگ مورد اصابت قرار دادیم. تاکنون سه فروند کشتی انگلیسی با احتساب نفتکش آخر و دو کشتی امریکایی را در دریا به زانو درآورده‌ایم و برای اولین‌بار در طول تاریخ دریانوردی در مدیترانه حاضر شدیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وسعت ۲۵۰هزار کیلومتری خلیج فارس که به عنوان یک آبراه بسته در نظر گرفته می‌شود، گفت: اگر یکی از ناو‌های اتمی که سوخت هسته‌ای دارند، مورد اصابت قرار گیرد، تأمین آب منطقه برای سال‌های سال با مشکل روبه‌رو خواهد شد، البته ما در ایران آب خوردن داریم، اما کشور‌های جنوب خلیج فارس که آب آشامیدنی خود را از طریق آب شیرین‌کن‌ها تأمین می‌کنند، آب خوردن نخواهند داشت.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری جهان نیوز ، تاریخ انتشار: 28 مرداد 1398 ، کدخبر: 698484 ، www.jahannews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین