پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۰۲۵
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
دکتر حسین شیرزاد،رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بیست و ششمین جلسه شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی اظهار داشت: نظام صنفی کشاورزی باید در رخدادهای بخش کشاورزی موضع گیری و نقش آفرینی داشته و همچنین با رسانه های جمعی تعامل سازنده، تولیدگفتاری و محتوایی برقرار کنند.
شعار سال:بیست و ششمین جلسه شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی با حضور مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و روسای هیات مدیره نظام های صنفی کشاورزی سراسر کشور صبح امروز برگزار شد.
 دکتر حسین شیرزاد در این نشست گفت : انتظار این است که در ماه های آینده، نظام صنفی کشاورزی بتواند مشارکت و نقش آفرینی بیشتری در اصلاح آیین نامه ، تدوین اساسنامه ها و تشکیل کارگروه ها داشته باشد .
وی اظهار داشت: اساسنامه ها باید آینده ساز و بارقه ای از آینده نگری در آن وجود داشته باشد، نظام صنفی باید به سمت توجیه و تبیین ضرورت های ایجابی خود حرکت کند. هنوز ضرورت وجوبی این نهاد مردمی بخش کشاورزی نزد بسیاری ناشناخته است.
وی تصریح کرد : هدف نهایی ما تشکیل اتاق اصناف کشاورزی است، همه باید تلاش کنیم تا در زمان حیات اجتماعی فعال خود این اتفاق مهم رخ دهد و این افتخار بزرگی است .
دکتر شیرزاد با اشاره به اینکه با تشکیل اتاق های اصناف کشاورزی ، قدرت بیشتر و صدای بلندتری خواهیم داشت تصریح کرد : اخیرا به اتفاق رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور تلاش های پیگیرانه ای در خصوص ارتقای کارکردهای پروانه فعالیت صادره نظام صنفی و پذیرش آن به عنوان یک سند مُثبته در شبکه بانکی انجام گرفته است و کارها در حال پیشرفت است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تاکید کرد: نظام صنفی کشاورزی باید در رخدادهای بخش کشاورزی موضع گیری و نقش آفرینی داشته و همچنین با رسانه های جمعی تعامل سازنده، تولیدگفتاری و محتوایی برقرار کنند.
این مقام مسئول اضافه کرد: انتظار این است که نظام های صنفی کشاورزی، موضع گیری خود را بویژه در سطح استان ها در زمینه خرید توافقی اعلام کند، اگر نظام صنفی کشاورزی مستحکمی نداشته باشیم این مهم محقق نخواهد شد. بنابرین خرید های توافقی وابسته به نظام صنفی قوی و مستحکم است .هم اکنون خرید توافقی محصول گوجه فرنگی بدون حضورنمایندگان نظام صنفی انجام نمی شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت : برای اولین بار یک فرصت تاریخی برای جامعه کشاورزی به واسطه حضور نظام صنفی بوجود آمده ولی باید توجه داشت که ما هنوز در دوران تکاملی هستیم.
دکتر شیرزاد با تاکید بر اینکه هیچ نهادی اصیل تر از نظام صنفی کشاورزی در بخش کشاورزی وجود ندارد گفت : در شرایط حاضر درک این نکته حائز اهمیت است که حرکت های صنفی مان را به نوعی سامان دهیم که بارقه ها و شائبه های حرکات سیاسی در آن راه نداشته باشد تا دچار انحراف از مسیر اصلی نگردیم.
رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به افزایش ریسک های بخش کشاورزی در شرایط کنونی گفت: نظام صنفی کشاورزی در مساله کاهش ریسک و مخاطرات بخش کشاورزی هنوز جایگاه چندان محکمی ندارد و این نهاد در رخدادهای بخش کشاورزی خصوصا زنجیره تولید ،بیمه کشاورزی و غیره نباید بی تفاوت بوده و حتما موضع گیری و تحلیل دقیق داشته باشد.
وی تاکید کرد: یکی از مسائل مهمی که نگران کننده است رکود راهبردی است، منظوراین است که مسائل و موضوعات جاری و روزمره نظام صنفی کشاورزی را از ترسیم چشم انداز های آتی غافل نکند.
دکتر شیرزاد در پایان با اشاره به به لزوم فعال شدن و حضور نظام صنفی کشاورزی در موضوعات مرتبط با بورس محصولات کشاورزی گفت: بازار در حال مدرن شدن است، نظام صنفی به عنوان وجدان بیدار جامعه باید مدرن و در پدیده های بخش کشاورزی مثل سلامت ، بازار ، بیمه فعال و نقش آفرین باشد.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  سازمان مرکزی تعاون روستایی،تاریخ انتشار:28مرداد1398،کدخبر:47446،www.corc.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین