پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۳۱۴
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
بازی‌های پارالمپیک 2020 در حالی سال آینده به میزبانی توکیو برگزار می‌شود که رشته پاراتکواندو برای نخستین بار حضور رسمی خود را در این رویداد بزرگ تجربه خواهد کرد و پوررهنما پاراتکواندوکار ایران موفق شده سهمیه خود را برای حضور در این رویداد قطعی نماید.برای اولین بار این رقابت‌ها در المپیک 2016 ریو به صورت نمایشی برگزار شد؛ مهدی پوررهنما پاراتکواندوکار شایسته کشورمان و نماینده روسیه در این رویداد با یکدیگر رقابت پرداختند که در نهایت پوررهنما توانست برای سومین مرتبه برابر این هوگوپوش توانایی خود را به نمایش بگذارد و پیروز این میدان باشد.

شعار سال: بازی‌های پارالمپیک 2020 در حالی 13 تا 15 شهریورماه سال آینده در توکیو "ژاپن" برگزار می‌شود که در این دوره برای نخستین مرتبه به صورت رسمی حضور ورزشکاران رشته پاراتکواندو در این رویداد را شاهد خواهیم بود.

برای اولین بار این رقابت‌ها در المپیک 2016 ریو به صورت نمایشی برگزار شد؛ مهدی پوررهنما پاراتکواندوکار شایسته کشورمان و نماینده روسیه در این رویداد با یکدیگر رقابت پرداختند که در نهایت پوررهنما توانست برای سومین مرتبه برابر این هوگوپوش توانایی خود را به نمایش بگذارد و پیروز این میدان باشد.

پارالمپیک 2020 اولین حضور رسمی را برای پاراتکواندو در این رویداد رقم زده است و طبق اعلام فدراسیون جهانی مهدی پوررهنما، تکواندوکار وزن 75- کیلوگرم در کلاس 44 با توجه به امتیازاتی که در رقابت‌های مختلف به نام خود ثبت کرده است، کسب سهمیه خود برای حضور در پارالمپیک 2020 توکیو را قطعی کرده است.

اما به جز پوررهنما با توجه به شرایطی که برای شرکت در این رویداد اعلام شده بدون شک دیگر پاراتکواندوکاران کشورمان نیز شانس حضور را دارند.

در این رقابت‌ها پاراتکواندوکاران تنها در کلاس‌های 43 و 44 و اوزان (61-، 75- و 75+کیلوگرم) مردان و (49-، 58- و 58+ کیلوگرم) زنان می‌توانند شرکت نمایند.

4 ورزشکار رنک نخست کلاس 44 و 2 ورزشکار رنک نخست کلاس 43 جواز حضور در بازی‌های پارالمپیک را کسب می‌نمایند.

با توجه به رنکی که هوگوپوشان کشورمان در اختیار دارند؛ مهدی بهرامی آذر در کلاس 43 و وزن 75+ کیلوگرم با در اختیار داشتن رنک دو و اصغر عزیزی در کلاس 44 و وزن 75+ کیلوگرم با در اختیار داشتن رنک 4 از دیگر شانس‌های پاراتکواندو ایران برای حضور در این رویداد بزرگ هستند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار 28مرداد 98، کد خبر: 13980528000424، www.farsnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین