پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - 2023 September 29
کد خبر: ۲۲۸۴۸۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
دبیرکل کانون تربیت اسلامی از منتفی شدن معرفی حسینی به عنوان وزیر آموزش وپرورش خبر‌ داد و درباره دلایل آن گفت: به دلیل موضع‌گیری‌های او بحث وزیر بودنش منتفی است ضمن اینکه ارکان نظام هم ملاحظاتی دارد.

شعار سال: محمود فرشیدی دبیرکل کانون تربیت اسلامی در هفدهمین هم‌اندیشی دبیران کانون تربیت اسلامی کشور با اشاره به موضوع مفاسد اقتصادی اظهار کرد: وجود مفاسد در یک کشور اسلامی دردناک است و تحلیل رهبر معظم انقلاب برخلاف بعضی است که می‌گویند فساد سیستماتیک شده همچنین رئیس قوه‌قضائیه بنای مبارزه با فساد دارد.

وی درباره معرفی وزیر آموزش وپرورش گفت: افراد مختلفی پیشنهاد می‌شود که با کانون تربیت اسلامی هم رایزنی شد و ما پیشنهاداتی دادیم اما مشاهده کردیم که نتیجه‌ای نمی‌دهد و به سراغ افرادی رفتند که منافع قدرت‌های سیاسی را تأمین کنند.

دبیرکل کانون تربیت اسلامی گفت: براساس آخرین اخبار بحث معرفی سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای تصدی وزارت منتفی است و امیدواریم که آموزش و پرورش از این بلاتکلیفی نجات پیدا کند.

فرشیدی در توضیح دلایل منتفی شدن معرفی حسینی به عنوان وزیر آموزش وپرورش بیان‌کرد: به دلیل موضع‌گیری‌های او بحث وزیر بودنش منتفی است ضمن اینکه ارکان نظام هم ملاحظاتی دارد.

وی گفت: اعضای کانون تربیت اسلامی تلاش کنند که حضورشان به عنوان سخنگوی جامعه فرهنگیان و صدای معلم مرجعیت بیشتری پیدا کند و باید دوستان کانون تربیت اسلامی در این زمینه بیش از پیش فعال شوند.

همچنین کانون تربیت اسلامی در بیانیه پایانی هفدهمین جلسه هم اندیشی دبیرانش در بیانیه‌ای اعلام کرد:

خداوند را سپاسگذاریم که با رهنمودهای مقام معظم رهبری بار دیگر شاهد عزت و اقتدار نظام اسلامی در عرصه بین المللی هستیم و ملت ایران با راهبرد مقاومت توانسته است آمریکا و ایادی استکبار جهانی را به تمکین در برابر قدرت خود وادار کند تا به بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای منطقه ثابت کند که آمریکا، انگلیس و امثال آن‌ها توان دفاع از خود و اعتبار خود را ندارند تا چه برسد به آنکه بتوانند از دست نشاندگان دفاع کنند.

اینک دوران مذاکرات عقب نشینی‌ها و امتیاز دادن‌ها که موجب تجری دشمنان شده بود به سر آمده است و نهضت انقلاب اسلامی تحت هدایت حضرت امام خامنه‌ای شاهد وعده‌های الهی و شکست پی در پی ظالمان و پیروزی مظلومان است.

اعتقاد عمیق داریم که مسئله اصلی کشور در شرایط کنونی مشکلات اقتصادی جامعه و راه حل آن تمسک به اقتصاد مقاومتی است بنابراین با توجه به شکست تجربه اعتماد به دشمن از دولت می‌خواهیم به توانمندی‌های عظیم ملت ایران اعتماد کنند و کلید حل مشکلات اقتصادی را درون کشور بجویند.

چپاول بیت المال توسط عده‌ای از مدیران وفرصت طلبان و آ‌شکار شدن مفاسد اقتصادی در برخی دستگاه‌ها از جمله صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه افکار عمومی را به شدت جریحه‌دار و خشمگین کرده است اما در عین حال ظهور اراده قاطع برای مبارزه با این آفت مهلک نشان دهنده استحکام و توانمندی نظام اسلامی برای دفع عناصر فاسد است.

جامعه فرهنگیان ضمن تشکر از ریاست قوه قضاییه انتظار دارد به عنوان نقد نظام اسلامی تا ریشه کن شدن این بیماری و حاکمیت نظارت پیشگیرانه به این مبارزه ادامه دهد تا فارقه‌های امید در قلب عدالت خواهان و محرومان را شعله ور کند.

از تمامی شخصیت‌های ارزش‌مدار و دلسوز تقاضا داریم از ورود به هرگونه جدال و بحثی که موجب انحراف در افکار عمومی و ایجاد شکاف در جامعه می‌شود خودداری کنند زیرا استقبال رسانه‌های بیگانه از این گونه اختلافات داخلی دلیل روشنی است که دشمن و عوامل داخلی‌اش تلاش می‌کند با ایجاد چنین تفرقه‌ها و دو قطبی‌هایی وحدت و استقامت ملت ایران را در هم بشکند.

با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند یادآوری نکاتی ضروری به نظر می‌رسد که در رأس آن‌ها ضرورت مشارکت عمومی به خصوص فرهنگیان فرهیخته و گرانقدر است همچنان که طی این 40 سال با فداکاری‌های خود نقش تأثیر گذار و تعیین کننده‌ای در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی داشتند.

حمایت از نامزدهای پاکدست، انقلابی و ولایتمدار به ویژه نامزدهای فرهنگی در عین پایبندی به وحدت نیروهای ارزش‌مدار مورد تأکید شرکت کنندگان اجلاس این کانون است.

معلم، دانش آموز و مدرسه از عناصر اصلی پیشران گام دوم انقلاب برای خودسازی، ‌جامعه سازی و تمدن سازی است از این رو باید ظرفیت‌های حاکمیت و رسانه در راستای این مأموریت و در ارتقای منزلت اجتماعی، معیشت فرهنگیان و چرخش مدرسه از نهادی آموزشی به مدرسه زندگی و چرخش دانش آموز از انسانی منفعل به انسانی انقلابی و نقش آفرین به کار گرفته شود.

اسناد میانی سند تحول بنیادین از جمله اهداف دوره‌های تحصیلی و زیر نظام‌های اصلی، تدوین، تصویب و ابلاغ شده است اگرچه بعضا مغایر با مبانی نظری و سند تحول است که در این موضوع به اعتراض کانون توجهی نداشت با این حال بهانه‌ای برای اجرا نشدن سند تحول وجود ندارد.

جامعه فرهنگیان پرچم مطالبه‌گری امام خامنه‌ای را در این زمینه بر دوش خواهد گرفت و در مقابل هر گونه اعتراض مانند خودباختگی فرهنگی در ذیل سند 2030 با آتش به اختیار مقاومت خواهد کرد.

*ضرورت تغییر ساختار بودجه مبتنی بر اهداف عملیاتی سند تحول

از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که در تصویب بودجه سال 99 و اصلاحیه بودجه سال 98 ساختار بودجه‌ای آموزش و پرورش را بر اساس 24 هدف علمیاتی سند تحول همراه با تعریف سنجه‌های را تغییر دهد و ساختار جدیدی را برای راهبری سند تحول بنیادین از دولت مطالبه کند تا همه ظرفیت‌‌های آموزش و پرورش در خدمت سند قرار گیرد و تنها به تشکیل شورای راهبری سند با بودجه و ساختار گذشته اکتفا نکند.

از نمایندگان مجلس برای تصویب 2 هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه بندی فرهنگیان تشکر می‌کنیم و از دولت انتظار داریم قبل از آغاز سال تحصیلی برای افزایش انگیزه و ارتقای شایستگی‌های تخصصی تربیتی معلمان در تخصیص و تأمین نقدینگی آموزش و پرورش اقدام کند؛ در بودجه بندی‌های سال بعد منابع مورد نیاز برای تحقق اهداف عملیاتی سند تحول پیش بینی شود.

ارزش‌یابی‌های اصلی به ویژه نتایج کنکور 98 نشان داد که حد نصاب آموزش در مدارس فاصله بسیاری دارد و به عدالت که محوری‌ترین شعار انقلاب اسلامی معروف است عمل نشده است بنابراین انتظار می‌رود با مدیریت و گروه‌های جهادی نسبت به تأمین عدالت و برخورداری از فرصت‌های تعلیم و تربیت با کیفیت مناسب اقدام شود.

با توجه به سیا‌ست‌های غلط جذب حداقلی در دانشگاه فرهنگیان در سال‌های گذشته و بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش ضمن تشکر از مدیریت جدید این دانشگاه با جذب 50 هزار دانشجو معلم را در سال اخیر انتظار می رود حد نصاب توانمندی‌های نیروی انسانی و استاندارد کلاس‌های آموزشی و تراکم دانش آموزی حداکثر 25 نفر در ساماندهی نیروی انسانی رعایت شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار 31مرداد 98، کد خبر: 2080542، www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
0
0
حتما که قسمت نبوده ایشالا که یه انسان شریف و کار بلد برای وزارت خونه انتخاب بشه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین