پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۰۰۰۹
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
رئیس انجمن خرمای ایران گفت: قیمت خرما در بازار و سطح شهر تا ماه محرم به دلیل ورود برداشت جدید این محصول، ارزان خواهد شد.

شعار سال: علی اصغر موسوی در خصوص قیمت خرما در آستانه ماه محرم اظهار کرد: با نزدیک شدن به ماه محرم تحولی در بازار خرما ایجاد نمی‌شود و قیمت انواع خرما در بازار افزایش نمی یابد.

وی در ادامه افزود: برداشت جدید خرما در آستانه ورود به بازار است و به این دلیل از حدود یک هفته آینده قیمت‌ها روند نزولی به خود می‌گیرند.

رئیس انجمن خرمای ایران با اشاره به برداشت خرما در سال جاری بیان کرد: پیش بینی می‌شود در نوبت امسال حدود ۹۰۰ هزار تن انواع خرما در مزارع کشور برداشت شود که این میزان نسبت به ۱۰ سال گذشته تغییری نداشته و هرسال به همین میزان خرما در کشور برداشت می‌شود.

موسوی خاطر نشان کرد: طی ده سال گذشته برداشت خرما حدود ۱۰۰ هزار تن کاهش یافته که دلیل آن رکود در بازار و کاهش مصرف مردم است.

وی تصریح کرد: از ۹۰۰ هزار تن برداشت سالانه، بین ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تن در بازار داخل مصرف می‌شود و بیش از ۱۰۰ هزار تن صادر و مابقی به صورت مازاد از بین می‌روند.

رئیس انجمن خرمای ایران در رابطه با نیازمندی این بازار به الگوی کشت گفت: کشت خرما در کشور نیازمند الگوی واقعی کشت است چراکه سالانه بیش از ۳۰۰ هزار تن خرما در کشور دور ریخته می‌شود و سرمایه‌های بسیاری از کشاورزان از بین می‌رود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصرایران، تاریخ 6 شهریور 98، کد مطلب: 685492: www.asriran.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین