site traffic analytics پیشگیری از تصرفات در اراضی ملی اولویت اول شورای حقوق بیت المال باشد | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۱۶۱۶
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
رئیس کل دادگستری استان تهران از اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال خواست تا با اجرای دقیق مصوبات این شورا، پیشگیری از هرگونه تصرفات در اراضی ملی و محیط زیست و تعدی به منابع طبیعی را در اولویت نخست کاری خود قرار دهند.
شعارسال: به گزارش دادگستری استان تهران محمدجواد حشمتی روز شنبه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان تهران با اشاره به مصوبات نشست مسئولان عالی قضایی گفت: مطابق دستور اکید ریاست قوه قضائیه مبنی بر خورد قاطع با پدیده زمین خواری در استان تهران؛ عزم جدی در مسئولین قضایی استان تهران وجود دارد تا با قاطعیت و به جدیت با زمین خواران مقابله شود و در این زمینه هیچگونه اغماضی صورت نخواهد گرفت.

وی با غیرقانونی دانستن تغییر کاربری های غیر مجاز که بواسطه حرص و طمع برخی از سودجویان در برخی از مناطق و شهرستان های استان تهران ایجاد شده گفت: موضوع تغییر کاربری های زمین های محیط زیست و حتی کشاورزی بسیار مهم و قابل تامل است و افزون بر این تعدی به منابع طبیعی از جمله آب نیز غیر قابل توجیه است و به شدت با متخلفان برخورد قاطع قضایی صورت خواهد گرفت.

حشمتی وجود مشکلات و کمبودها را رافع مسئولیت سنگین نهادهای ذیربط ندانست و خاطر نشان کرد: همواره پیشگیری در مراحل اولیه بسیار کم هزینه است ولی با این وجود ما با زمین خواران در استان تهران به شدت و با تمام قدرت برخورد خواهیم کرد.

رییس کل دادگستری استان تهران افزود: ریاست قوه قضائیه از ما در خصوص بحث انفال و بیت المال مطالبه داشته اند و باید با نگاه ویژه و جدی تری این موضوع دنبال شود و تصرفات صورت گرفته مرتفع و پرونده هایی که در این زمینه تشکیل شده سریعاً مورد رسیدگی قرار گیرد تا حقوق بیت المال اعاده شود.

وی اضافه کرد: مصوبه شورای عالی امنیت ملی پیرامون جلوگیری از آلودگی آب بسیار با اهمیت است و این بحث مهم حاکمیت ملی است و این موضوع را بطور ویژه پیگیری می نماییم.

در این جلسه موضوع حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی، حریم رودخانه ها و آب شرب و اقدامات قضایی، اجرایی و تمهیدات صورت گرفته توسط دستگاه های ذیربط عضو شورا مورد بررسی قرار گرفت.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایرنا ، تاریخ انتشار: 16 شهریور 1398 ، کدخبر: 83467512 ، www.irna.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین