پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۴۵۷۶۵
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳
گزارش‎ها نشان می‌دهند قاچاق انسان به ویژه زنان به منظور برده داری و سوء استفاده جنسی تجارتی رو به رشد در اروپا به شمار می‌آید که سالانه هزاران قربانی می‌گیرد.

شعارسال: گزارش‎ها نشان می‌دهند قاچاق انسان به ویژه زنان به منظور برده داری و سوء استفاده جنسی تجارتی رو به رشد در اروپا به شمار می‌آید که سالانه هزاران قربانی می‌گیرد.
 
 پلیس انگلیس و رومانی به تازگی در یک عملیات مشترک ۱۷ نفر از اعضای باند قاچاق انسان را دستگیر کردند.
 
به گزارش گاردین، پلیس لندن در این عملیات موفق شد جان ۲۹ زن که در رده سنی ۲۰ تا ۴۰ سال بودن را نجات داده و به مکانی امن انتقال دهد.
 
به گفته سخنگوی پلیس لندن، هدف از اجرای این عملیات مشترک انهدام شبکه جنایات سازمان یافته و حمایت از قربانیان بوده است.
 
پلیس رومانی متعهد شده است تا تلاش‌های خود را در زمینه مبارزه با انواع جرم و جنایات با همراهی پلیس لندن ادامه دهد.
 
آمارها نشان می‌دهند دولت انگلیس هنوز نتواسته است با معضل قاچاق انسان به عنوان یک جرم جدی سازمان یافته مبارزه کند. علاوه بر آن، در این کشور به قاچاق انسان هنوز به عنوان یک مسئله اجتماعی نگاه می‌شود.
 
به گزارش فرانس ۲۴ ، سازمان بین الملی مهاجرت نسبت به افزایش فزاینده زنان و دخترانی که از ساحل عاج به شمال آفریقا و اروپا قاچاق می‌شوند هشدار داده است.
 
لورنس هارت، مدیر دفتر هماهنگی مدیترانه، می‎گوید، زنان و دختران برای برده داری و تن فروشی در باندهای قاچاق انسان مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند.
 
۷۰ درصد از قربانیان قاچاق انسان زنان و ۵۰ درصد از آنها کودکان زیر ۱۸ سال هستند که گرفتار این موضوع می‌شوند.
 
بنابر گزارش‎ها، سالانه زنان و کودکانی که در این باندها قاچاق می‌شوند از ۷۰۰ هزار نفر تا ۴ میلیون نفر هستند و سود سالانه این تجارت ۷ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.
 
بیشتر زنانی که گرفتار این باندها می‌شوند از کشورهای فقیر در آسیا، آفریقا، اروپای شرقی، آمریکای لاتین و کارائیب هستند.
 
این در حالی است که سالانه در آمریکا ۵۰ هزار زن در باندهای قاچاق انسان گرفتار می‌شوند. از آنجایی که قاچاق زنان یک تجارت بین المللی به شمار می‌آید، کشورهای بسیاری به منظور توقف این صنعت و مجازات مجرمان با چالش رو به رو هستند.
 
دیمیتریس آبراموپولوس، کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا می‎گوید، سالانه هزاران انسان همچنان در منطقه یورو قاچاق می‌شوند.
 
گزارش‌ها حاکی از آن است از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۱۶، ۲۰۵۳۲ زن و کودک به عنوان قربانی قاچاق در اتحادیه اروپا ثبت شده‎ است.

 
شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی   مشرق نیوز ،تاریخ انتشار:    30   آبان 1398،کدخبر: 1012052   ،www.mashreghnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین