پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۵۴۲۷۰
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تحقیات علمی که در حال انجام است کل تولید زعفران ایران تا سه سال آینده به فضای گلخانه انتقال می‌یابد.

شعارسال: حسین زینلی مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: ایران نیز مانند چین به دنبال تولید گلخانه‌ای زعفران است و برآورد‌ها نشان می‌دهد که ایران نیز در سال‌های آینده تولید زعفران خود را به گلخانه می‌برد تا هم کیفیت زعفران افزایش یابد و هم از خسارت احتمالی ابتدای فصل سرما زدگی و بارش باران درامان باشد.

وی با بیان اینکه ایران در حال انجام تحقیقات لازم برای انتقال تولید زعفران به گلخانه است گفت: بر این اساس تمام سیستم تولید زعفران به صورت مکانیزه و به صورت تولید هم زمان در مزرعه و گلخانه انجام می‌شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: در صورتی که تحقیقات در حال انجام به نتیجه برسد پیش بینی می‌شود که ایران نیز ظرف ۳ تا ۴ سال آینده مانند چین تولید زعفران را به گلخانه انتقال دهد.

وی خاطر نشان کرد که ایران نیز باید از دانش روز دنیا برای تولید زعفران بهره گیرد.بنابراین گزارش تولید زعفران ایران در سال جاری ۹۶ تن افزایش یافته و به ۵۰۰ تن رسیده، این رقم در سال گذشته ۴۰۲ تن بوده است. ایران همچنین در شش ماه نخست سال جاری ۸۷ تن زعفران به ارزش ۹۲ میلیون دلار صادر کرده است.

اسپانیا سالانه حدود ۱.۵ تن زعفران برداشت می‌کند، اما میزان صادرات این کشور حدود ۹۰ تن است؛ این امر به معنی صادرات زعفران ایرانی با اسپانیا خود است.

در سال گذشته ۱۲۲ هزار هکتار زعفران در دنیا کاشته شد که ۱۱۵ هزار هکتار آن مربوط به ایران بود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 17 دی 1398 ، شماره خبر:  2159315، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین