site traffic analytics روزهای سخت و حمله به دولت برای منافع شخصی | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۶۴۷۹۴
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
حجم شدید تبلیغات منفی و سیاهی که این روزها علیه دولت و شخص رییس دولت دیده می‌شود، نتیجه‌ اش این است که شهروندان بگویند و باورشان شود که این هم نتوانست کاری کند و بار دیگر شرایط به سمتی رود که ناکارآمد ترین‌ها زمام امور را در دست بگیرند.
شعار سال: این گروه در هفته‌های اخیر به ویژه در روزهای تازه سپری شده حرف‌هایی می‌زد که اگر یک فرد عادی در شرایطی دیگر می‌زند از سوی نهادهای نظارتی و امنیتی تحت تعقیب قرار می‌گرفت. برآیند همه حرف این سیاست‌ورزان تن خو این است که دولت مستقر توانایی اداره جامعه را نداشته و کار به جایی رسیده است که حالا باید کسانی دیگر بیایند و جامعه را نجات دهند.
حجم شدید تبلیغات منفی و سیاهی که این روزها علیه دولت و شخص رییس دولت دیده می‌شود، نتیجه‌ اش این است که شهروندان بگویند و باورشان شود که این هم نتوانست کاری کند و بار دیگر شرایط به سمتی رود که ناکارآمد ترین‌ها زمام امور را در دست بگیرند.
در حالی که باید در انتخابات دوازدهم شاهد رقابت وفادارانه به کارآمدی باشیم اما هیچ منتقد دولت هیچ برنامه کارآمدی ندارد و عمد بر این است که ناکارآمدها بر سر کار آیند. عدم رعایت شان نهاد دولت و وعده‌های بیهوده‌ای که برخی می‌دهند و دروغ‌هایی که می‌گویند که چنین می‌کنیم و چنان خواهیم کرد، جز این نیست که فلسفه انتخابات که برگزیدن کارآمدها از مسیر رقابت سالم و آزاد است واژگون شده و ناکارآمدها بر سر کار آیند. برخی طیف‌های جناح مشهور به اصولگرایان که در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و مجلس دهم دیدند که شعارهای ضد روحانی رای برایشان جمع نمی‌کند این بار سراغ اصل نهاد دولت رفته و می‌خواهند با روی کار آوردن ناکارآمدها اصل نهاد دولت را مخدوش کنند." حالا و پس از سپری شدن سه سال از آن نوشته باید بگویم وضعیت از این نظر بدتر شده است. واقعیت این است که روند تضعیف نهاد دولت از سوی منتقدان درهمه سالهای تازه سپری شده با شتاب و با حجم شگفت انگیزی از انتقادها ادامه داشت. البته که دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم کم اثر تر بود و هست و اشتباه های بزرگ در تشخیص راهبردها دارد. . رییس دولت شاید با راهبرد آشتی با منتقدان برخی عقب نشیتی ها را دردستور کار قرار داد و این داستان در سیاست خارجی به وضوح دیده می شد. دولت دوازدهم درمدیریت اقتصادی نیز با ضعف های بنیادین و راه رفتن در مسیر سرازیری خطاهای بزرگی داشته و دارد. از سوی دیگر از دست رفتن درآمد نفت از ابهت نهاد دولت کاست و بی تد بیری ها و انفعال ها درارایه آمار و اطلاعات در این ماههای اخیراین وضعیت را بدتر کرده است. امروز شمار کسانی که باوردارند نهاد دولت درایران به شدت ضعف کارکردی دارد نسبت به سه سال پیش افزایش چشمگیری داشته و دارد. شهروندان وقتی می بینند رییس دولت با قاطعیت از برگشت امور به حالت عادی سخن می گوید و اوضاع بدتر می شود دیگر به حرفهای اعضای کابینه اعتنا نمی کنند. این گونه شده است که نهاد دولت دریکی از بدترین دوره های تاریخ معاصر و در وضعیتی که باید مورد اعتماد شهروندان باشد دروضعیت نامساعد قرار گرفته است. آن گروهها و احزابی که برای رای جمع کردن نهاد دولت را تضعیف کردند حالا آیا پاسخگوی پیامدهای بی اعتباری دولت نزد شهروندان هستند؟ در وضعیتی که دولت بارها از شهروندان می خواهد در خانه بمانند و از مسافرت خودداری کنند اما شهروندان بی اعتنا به درخواست دولت به جاده ها می زنند چه کسی پاسخگوی تضعیف سازمان یافته نهاد دولت است؟

شعار سال،با اندکی تخلیص و اضافات برگرفته از سایت خبری و تحلیلی ساعت 24،تاریخ 18 اسفند 1398، کد خبر:486008 ،www.saat24.news

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین