پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۷۷۴۱۰
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
جامعه فلسطین از نظر دینی از متجانس‌ترین جوامع در خاورمیانه است. در این جامعه حدود ۸۵ درصد از جمعیت فلسطین را مسلمانان تشکیل می‌دهند و یهودیان حدود ۱۲ تا ۱۴ درصد جمعیت فلسطین را شکل می‌دهند.
شعارسال:جامعه فلسطین از نظر دینی از متجانس‌ترین جوامع در خاورمیانه است. در این جامعه حدود ۸۵ درصد از جمعیت فلسطین را مسلمانان تشکیل می‌دهند و فلسطینیان پیرو بقیه ادیان مانند مسیحیان، یهودیان، سامری‌ها، بهایی‌ها و دروزها مجموع‌ها حدود ۱۵درصد از جامعه فلسطین را شکل می‌دهند.
 
در میان مسلمانان نیز اکثریت مطلق فلسطینی‌ها اهل سنت و پیروان فقه شافعی هستند. شیعیان فلسطینی بیشتر در منطقه نوار غزه و مسلمانان احمدیه در منطقه کرانه باختری زندگی می‌کنند. به طور کلی ۹۹ درصد جمعیت ساکن در نوار غزه را مسلمانان شکل می‌دهند.


۶ درصد از فلسطینی‌ها در سراسر دنیا مسیحی هستند، در حالی که فقط شش‌دهم درصد از این افراد در فلسطین زندگی می‌کنند.
 

اکثریت مسیحیان فلسطینی متعلق به کلیسای ارتدوکس یونانی هستند و اقلیتی از آنها به دیگر شاخه‌های مختلف مسیحی مانند ارتدکس ارمنی، ارتدوکس شرقی، لوترانیسم، انگلیکن، کاتولیک، قبطی‌ها، مارونی‌ها و دیگر گروه‌های پروتستان تعلق دارند.
 
باقی مانده جمعیت فلسطین را یهودیان، سامری‌ها و دروزها شکل می‌دهند.
 

یهودیان حدود ۱۲ تا ۱۴ درصد جمعیت فلسطین را شکل می‌دهند. آنها اکثر با وجود اینکه به‌عنوان شهروندان اسرائیل در نظر گرفته می‌شوند، خود را فلسطینی یهودی می‌دانند.
 
 
شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از  سایت خبری دین آنلاین  ،تاریخ انتشار:  2 خرداد 1399،کدخبر:  16991  ،www.dinonline.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین