پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۷۷۷۰۵
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: آزمون استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی یک تکلیف قانونی است و لغو نمی‌شود.

شعار سال: شاپور محمدزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در خصوص درخواست تعدادی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی برای لغو آزمون استخدامی، اظهار کرد: آزمون لغو نمی‌شود، چون تکلیف قانونی است که مجلس، دولت را مکلف کرده است.
وی ادامه داد: در زمان تصویب این مصوبه عنوان شده است که نیرو‌های پیش‌دبستانی و حق‌التدریس واجد شرایط بدون آزمون، جذب شوند و نیرو‌های نهضت سوادآموزی در آزمون شرکت کنند پس تکلیف قانونی است و دست ما نیست؛ مگر اینکه خود قانونگذار که مجلس است در این قانون، اصلاحیه ایجاد کند.
محمدزاده با بیان اینکه شرایط آزمون را برای آموزش‌دهندگان تسهیل کردیم، گفت: آزمون‌های استخدامی را معمولا سازمان سنجش برگزار می‌کند، اما با جهاد دانشگاهی به توافق رسیدیم که آزمون استخدام آموزش‌دهندگان را جهاد دانشگاهی برگزار کند.
وی تأکید بر اینکه قانونگذار اعلام کرده است که آموزش‌دهندگان در طول برنامه ششم توسعه استخدام شوند، افزود: این آزمون داخلی است و بین ۲۴ هزار نفر آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی واجد شرایط برگزار می‌شود؛ همچنین هر کدام از آموزش‌دهندگان که ۵۰ درصد نمره قبولی را کسب کنند، استخدام می‌شوند.
معاون وزیر آموزش و پرورش درباره مواد آزمون هم گفت: برای اینکه آموزش دهندگان مجبور نشوند که کتاب برای آزمون بخرند، فایل ۵ درس اختصاصی آزمون را در سایت خودمان بارگذاری کردیم.
وی درباره زمان آزمون اظهار کرد: قرار بود آزمون، ۲۲ فروردین برگزار شود که با توجه به شرایط کرونا، زمان تغییر کرد و اعلام کردیم که دهه سوم خرداد در صورت موافقت ستاد مدیریت بیماری کرونا، برگزار می‌شود؛ البته به نظر می‌آید که با توجه به برگزاری آزمون‌های مختلف در تیر امسال، آزمون آموزشیاران نهضت سوادآموزی هم در تیر برگزار شود تا آن‌ها هرچه زودتر تعیین تکلیف شوند.

شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، کدخبر: ، تاریخ انتشار: 4خرداد 1399، www.farsnwes.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین