پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۹۴۱۹۰
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
تمام داروخانه‌ها مجاز به توزیع ماسک برطبق نرخ مصوب هستند و هر داروخانه‌ای این نرخ را رعایت نکند متخلف محسوب می‌شود.
شعارسال: رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تمام داروخانه‌ها مجاز به توزیع ماسک بر طبق نرخ مصوب هستند و هر داروخانه‌ای این نرخ را رعایت نکند متخلف محسوب می‌شود و همچنین توزیع کننده‌ای که ماسک را نرخ مصوب به داروخانه نداده است نیز تخلف کار است.

کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره ماسک‌های موجود در بازار گفت: مشکلی مبنی بر تولید، تامین و توزیع ماسک نداریم و کمبودی در کشور نیست و این مساله بیشتر به عهده وزارت صنعت معدن و تجارت است و وزارت بهداشت در رابطه با آن تخصص ندارد.

وی ادامه داد: توصیه ما این است افراد از ماسک‌های خانگی با قیمت ارزان استفاده کنند و باید بگویم تمام داروخانه‌ها مجاز به توزیع ماسک برطبق نرخ مصوب هستند و هر داروخانه‌ای این نرخ را رعایت نکند متخلف محسوب می‌شود و همچنین توزیع کننده‌ای که ماسک را نرخ مصوب به داروخانه نداده است نیز تخلف کار است.

جهانپور بیان کرد: وزارت بهداشت از لحاظ کیفیت تمام ماسک‌ها بررسی می‌کند و ناظر بر این روند است.

وی درخصوص ضدعفونی کردن معابر توسط گروه‌های مختلف در اوایل شیوع کرونا تصریح کرد: در هفته‌ها و ماه‌های اول شیوع کرونا حضور پرشورتر اجتماعی مردم را برای کمک به همدیگر شاهد بودیم که بخشی از آن در قالب ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی بود.

جهانپور عنوان کرد:، اما این موضوع نباید نادیده گرفته شود که خیلی از این اقدامات مطابق پروتکل انجام نمی‌شد و برخی نیز افراطی بود حتی دغدغه‌های زیست محیطی از لحاظ استفاده مواد ضدعفونی داشتیم، ولی با توجه به شیوه‌های مبارزه با کرونا چیزی که اکنون در حال اجراست کافی است به شرطی که مردم استفاده همگانی از ماسک و رعایت پروتکل‌ها را داشته باشند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری دانشجو، تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹، کدخبر: ۸۶۸۵۵۲، www. snn.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین