پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۱۴۶
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۱
با جابه جایی زمان آغاز بازگشایی مدارس جشن عاطفه‌ها نیز تغییر کرد و برای کمک و حمایت از دانش آموزان نیازمند از ۲۲ شهریورماه تا ۱۱ مهرماه برگزار می‌شود.
شعار سال: مجید باجلان در نشستی خبری به ارائه گزارش عملکرد پویش ایران همدل و برگزاری مراسم شور عاطفه‌ها پرداخت و گفت: با بیاناتانی که مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال جاری در خصوص کمک‌های مومنانه داشتند، کمیته امداد براساس آن مسئولیت اجتماعی داشت که وارد رزمایشی شد که در نیمه شعبان شروع شد و تحت عنوان پویش ایران همدل وارد رزمایش اول شد.
وی گفت: در اطعام مهدوی حدود ۱۸۰۰ پایگاه یا آشپزخانه اطعام مهدوی در سراسر کشور برگزار شد و تمامی وجوهات از کمک‌های مردمی بود. تمامی غذا‌ها با پروتکل‌های بهداشتی توزیع شد و همچنین در مناطق مرزی و روستایی به دلیل اینکه مشکلاتی برای توزیع غذا وجود داشت از طریق جیره خشک و بسته‌های غذایی کمک‌ها به مددجویان تحویل داده شد.
وی افزود: در طرح پویش ایران همدل رزمایش اول فقط کمک‌ها مختص مددجویان نبود و تمامی نیازمندانی که شناسایی شده بودند به آن‌ها کمک شد و بالغ بر ۱۲ میلیون غذای گرم و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بسته ارزاق توزیع شد. جمعا در پویش اول ۵۴۰ میلیارد تومان از کمک‌های مردمی در این طرح هزینه و به دست نیازمندان و محرومان رسید.
وی معتقد است که در این ۴۰ سالی که از تاسیس کمیته امداد می‌گذرد امسال پرشکوه‌ترین ماه رمضان را هموطنان رقم زدند و بی نظیر بود.
باجلان در ادامه به اقدامات کمیته امداد در ماه محرم اشاره کرد و گفت: در ماه محرم و صفر طبخ غذا برای هیات‌های مذهبی و حسینیه‌ها مقدور نبود، اما کمیته امداد باتوجه به اینکه در پویش ایران همدل ۲ به عنوان یکی از فعالان این پویش شرکت کرده بود، توانست با مکاتباتی که با وزارت بهداشت داشت و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی حدود ۲۴۰۰ آشپزخانه تحت عنوان طرح اطعام حسینی و توزیع ارزاق در ۲۰۰۰ محل تحت عنوان احسان حسینی، کمک‌های خود را توزیع کند.
وی یادآور شد: در طرح اطعام حسینی ۲۴۰۰ اشپزخانه ایجاد شد که ۶۰ هزار نفر به صورت جهادی مشغول به کار هستند و تاکنون ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار پرس غذا را طبخ کرده اند. در پایگاه‌های احسان حسینی که بسته‌ها و جیره‌های غذایی توزیع می‌شود، حدود ۲۰۰۰ واحد در محل‌های مختلف ایجاد شده است که تاکنون حدود یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته را در مناطق صعب العبور توزیع کردهایم.
معاون اداری و مالی کمیته امداد با بیان اینکه به طور کلی در طرح اطعام حسینی و احسان حسینی حدود ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه شد، گفت: این طرح ادامه دارد.
به گفته باجلان، میانگین هر پرس غذا ۱۶ هزار تومان بوده است و بسته‌های ارزاق ۱۵۰ هزار تومان ارزش داشته است.
معاون اداری و مالی کمیته امداد با بیان اینکه پویش ایران همدل ۲ به عنوان پویشی ملی تعریف شده که کد *۱۴# به عنوان کد گره گشایی است که افراد می‌توانند کمک‌ها را از این طریق واریز کنند. همچنین خیران می‌توانند کمک‌های خود را به شماره کارت ۶۲۷۷۶۰۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷ واریز کنند.
معاون اداری و مالی کمیته امداد در ادامه با بیان اینکه کمیته امداد در قالب پویش ایران همدل طرحی تحت عنوان تهیه تبلت برای دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد داشته است، گفت: کمیته امداد ۷۵۰ هزار دانشجو و دانش آموز را در اختیار دارد که در بررسی اولیه ۲۵۰ هزار دانش آموز و دانشجو شناسایی شد. در اولویت اول ۵۰ هزار تبلت قرار داد بسته شده است. اولویت ما خانواده‌های چند فرزندی و در مناطق محروم است تا بتوانند در فضای مجازی به تحصیل خود ادامه دهند. این تبلت‌ها را در اواسط مهر‌ها ماه تحویل می‌گیریم و تا اواخر مهر به دست دانشجویان و دانش آموزان می‌رسد.
باجلان با اشاره به بسته‌های فرهنگی در این تبلت‌ها گفت: به دلیل اینکه از لحاظ چارچوب فرهنگی و راهبرد‌های فرهنگی که کمیته در دستور کار خود برای خانواده‌های مددجو و نیازمندان تحت پوشش دارد، این تبلت‌ها دارای سیمکارت کودک است و با کمکی که وزارت ارتباطات داشته است، سعی ما بر این است که اینترنت رایگان در اختیار آن‌ها قرار دهیم. دسترسی شبکه‌های مجازی غیر بومی و خارجی بسته شده است.
وی ادامه داد: همچنین تبلت‌ها از طریق والدین قابل رصد و پیگیری است که فرزندان در چه زمان‌هایی از تبلت‌ها استفاده کنند. اگر سیمکارت‌های داخل تبلت از آن خارج شود دیگر تبلت کار نمی‌کند، زیرا فقط سیمکارت‌ها مختص این تبلتهاست. همچنین برخی از بازی‌های کودکانه اسلامی و برنامه‌های آموزشی و دینی روی این تبلت‌ها نصب است.
به گفته باجلان؛ تبلت‌ها ساخت ایران است.
وی در ادامه با بیان اینکه در طرح پویش ایران همدل تمامی شرکت‌های استارتاپی زیر مجموعه وزارت ارتباطات با کمک‌های وزیر ارتباطات، به این پویش پیوستند، گفت: حدود ۱۰ میلیارد تومان شرکت‌های استارتاپی در پویش ایران همدل یک کمک کردند که با هماهنگی وزارت ارتباطات این وجوهات جهت خرید تبلت کنار گذاشته شد.
وی همچنین اعلام کرد که همچنین بنیاد مستضعفان برای خرید ۱۴ هزار تبلت کمک کرده و ستاد اجرایی فرمان امام نیز (به غیر از قرار دادی که بسته شد)، برای تهیه حدود ۱۰ هزار تبلت تعهد کرده است.
باجلان در ادامه به برگزاری شور عاطفه‌ها در سال جاری اشاره کرد و افزود: کمیته امداد هر ساله برنامه جشن عاطفه‌ها را در دستور کار خود دارد که امسال با شور عاطفه‌ها وارد جشن عاطفه‌ها شده است. باتوجه به پویش ایران همدل و کمک وزارت ارتباطات و شرکت پست ایران، از ۷ تا ۱۱ مهرماه در سراسر کشور تمامی ماشین‌های اداره پست با پویش ایران همدل جهت جمع آوری لوازم، البسه، کیف و نوشت افزار و لوازمی که جهت استفاده کودکان و دانشجویان، فعالیت می‌کنند. به همه لوازم از لحاظ فرهنگی نگاه ویژه‌ای داریم و همه لوازم باید به صورت نو باشد.
معاون اداری و مالی کمیته امداد در بخش دیگری از این نشست گفت: همچنین در روز تاسوعای حسینی خانواده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به پویش ایران همدل پیوستند و در قالب مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی نذر ۶ میلیون غذا را از تاسوعا تا اربعین حسینی داشتیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار ۲۴ شهریور ۹۹، کد خبر: ۹۹۰۶۲۴۱۸۰۱۷، www.isna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین