پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۵۳۷
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۷
برخی از افراد مجرد که پیش از این قدرت اجاره خانه‌های کوچک را داشتند، پس از افزایش نرخ اجاره بها مجبور به کوچ به خوابگاه‌های کارمندی شده‌اند.
شعار سال: تعطیلی مراکز آموزشی تاثیری بر کاهش ساکنان خوابگاه‌های دانشجویی و کارمندی نداشته و به دلیل افزایش نرخ اجاره بها برخی از افراد مجرد که پیش از این قدرت اجاره خانه‌های کوچک را داشتند مجبور به کوچ به خوابگاه‌های کارمندی شده اند.
 
اگر افزایش نرخ اجاره بها، برخی از خانواده‌ها را به شهر‌های اطراف تهران و مسکن‌های مهر کوچ داد، برای مجرد‌هایی که پیش از این قدرت اجاره واحد‌های کوچک را داشتند به خوابگاه‌های کارمندی کشاند.
 
بیشتر این خوابگاه ها، خانه ۳ تا ۴ طبقه در مرکز شهر هستند، اما کارمندانی که به دنبال این نوع خوابگاه‌ها در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران هستند هم می‌توانند به راحتی خوابگاه مطلوب خود را البته با صرف مبالغ بالاتر پیدا کنند.

اجاره ماهیانه اتاق ۴ متری یک تخته چند؟
 
اجاره ماهیانه یک اتاق ۴ متری یک تخته در اطراف میدان ولیعصر یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. اتاق تک نفره در مناطق شمالی با امکانات محدود از جمله تلویزیون، کمد اختصاصی، یخچال و تهویه ۲ میلیون تومان است.
 
در خوابگاهی در محله جردن، اتاق دو تخته یک میلیون و ۵۰ تومان و ودیعه آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. مبالغ ودیعه برای یک ماه تا سه ماه پیش بینی شده است. در برخی از خوابگاه‌های کارمندی که فضا‌های عمومی بیشتری دارند، مانند اتاق مطالعه نرخ‌ها افزایش پیدا می‌کند.
 

یکی از ساکنان خوابگاه کارمندی در محدوده هفت تیر می‌گوید: «در خوابگاه ما هر طبقه حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ متر زیربنادارد و هر طبقه ۶ اتاق خواب دارد که متراژ اتاق‌ها بین ۶ تا ۱۵ متر است.»

وقتی قیمت تخت‌ها در هر اتاق متفاوت می‌شود

قیمت‌ها از ۴۵۰ هزار تومان برای اتاق هشت تخته شروع می‌شود و برای اتاق یک تخته باید یک میلیون ۸۰۰ هزار تومان بپردازیم. اتاق‌های ۶ تخته ۱۲ متری هستند و برای هر تخت باید ۵۰۰ هزارتومان بپردازیم. البته این نرخ تخت‌های ردیف پایین است. تخت‌های ردیف بالا، ۲۰ هزار تومان ارازنتر است.
 
او با اشاره به ظرفیت این خوابگاه که ۱۲۰ نفر است می‌گوید: «برای اتاق‌های یک تخته، دوتخته، چهارتخته و ۶ تخته، هر کدام یک یخچال فریزر درنظر گرفته شده است و تنها اتاق‌های ۸ تخته می‌توانند دو یخچال فریزر داشته باشند.»
 
در این خوابگاه، یک آشپزخانه برای هر دو طبقه در نظر گرفته شده است و در هر طبقه دو حمام و دوتا دستشویی وجود دارد.
 
خوابگاه دیگری در میدان هفت تیر با ظرفیت ۵۰ نفر، نرخ اجاره اتاق‌ها از ۴۰۰ تا ۶۰۰ تومان است. اتاق‌های ۱۰ تخته ۴۰۰ تومان است و اتاق‌های ۶ تخته ۵۰۰ تومان و ۴ تخته ۶۰۰ تومان. این خوابگاه ۳ واحد از یک آپارتمان بود که یکی از واحد‌ها زیر زمین بوده و متراژ کل هر واحد حدود ۸۵ متر است.

نایاب شدن اتاق‌های تک تخته در ایام کرونایی

در خوابگاه دیگری در محدوده خیابان انقلاب، یک ملک مسکونی به مساحت ۶۰ متر به واحد خوابگاهی تبدیل شده است. این واحد ۶۰ متری، برای ۱۰ نفر ظرفیت درنظر گرفته است. قیمت‌ها در اتاق‌های شش تخته ۶۰۰ هزار تومان و در اتاق ۴ تخته ۸۰۰ هزارتومان است. یک حمام و یک دستشویی کل ظرفیت بهداشتی این خوابگاه است
 
تعداد اتاق تک تخته کم است و در بیشتر خوابگاه‌ها به ویژه در ایام کرونایی پایتخت نایاب است وبه سختی می‌توان اتاق تک تخته پیدا کرد.
 
جمعیت کم خوابگاه یکی از ویژگی ممتاز آن‌ها محسوب می‌شود. به طور مثال خوابگاهی در محدوده فاطمی به عنوان امتیاز خوابگاه سطح تحصیلات مستاجران و جمیعت کم درهر طبقه (۱۷ نفر) را عنوان می‌کند.
 
درجدول زیر قیمت برخی از خوابگاه‌های کارمندی آمده است. برخی از این خوابگاه‌ها مبلغی برای ودیعه در نظر نگرفته یا مبلغی اندکی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان پیش بینی کرده اند.
 
*قیمت‌های جدول به تومان است.شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  سایت خبری اقتصاد 24 ، تاریخ انتشار:   28 مرداد 1399، کدخبر: 76015 ،www.eghtesaad24.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین