پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۵۷۲
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: آینده رودخانه زاینده رود و وضعیت سفره‌های زیرزمینی مشخص نیست و باید به فکر استفاده بهینه از منابع آبی باشیم.
شعار سال: هاشم امینی در جلسه بررسی مشکلات شهرستان مبارکه در حوزه آب و فاضلاب عنوان کرد: از سال ۶۲ تا سال ۹۲ که شبکه فاضلاب با اعتبارات دولت انجام می‌گرفت، تنها ۳۰ درصد این شبکه پیش رفت و پس از عقد قرارداد مذکور مابین شرکت آبفا و فولاد مبارکه سرعت اجرای شبکه فاضلاب ۱۴ برابر شد و اکنون به بیش از ۹۵ درصد پیشرفت رسیده است.

وی در ادامه افزود: ده سال پیش در کمیته سلامت و امنیت قضایی استان بار‌ها جلساتی برگزار و پیرامون مشکلات فاضلاب شهر‌های مبارکه از جمله دفع فاضلاب به طور مستقیم و غیر مستقیم در رودخانه زاینده رود گفتگو می‌شد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان بسته شدن رودخانه زاینده رود را نقطه عطفی در پیشبرد این عملیات دانست و خاطرنشان کرد: در اولین سالی که رودخانه زاینده‌رود بسته و صنعت استان دچار مشکل شد، پیشنهاد شد شرکت فولاد مبارکه برای ایجاد شبکه فاضلاب ورود پیدا کند تا علاوه بر حل مشکلات شبکه فاضلاب شهر‌های مبارکه و لنجان و حل مشکلات زیست محیطی، صنعت بتواند از محل تصفیه پساب و بازچرخانی آن در سیستم بخشی از کمبود آب خود را جبران کند. در عین حال با این کار بار این پروژه که بر روی دوش دولت بود، برداشته شد.

وی ادامه داد: چاه‌هایی که قبلا برای دفع فاضلاب به روش سنتی حفر می‌شد مشکلات بسیار زیادی داشت و جدای از جنبه سلامتی و بهداشت برای تمامی زیرساخت‌ها از جمله تاسیسات زیر زمین و آسفالت معابر و خانه‌های شهروندان مشکل ساز بود.

امینی گفت: برای اجرای این پروژه تا امروز بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان هزینه شده است، کاری که در شرایط اقتصادی امروز کشور برای دولت امکان پذیر نبود، ظرف ۴ تا ۵ سال به فرجام رسید.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از سرمایه گذاری شرکت آب و فاضلاب استان در بسیای از شهر‌ها از جمله شاهین شهر، دولت آباد، نجف آباد، برخوار، اصفهان، فولادشهر و بهارستان برای جمع آوری و بازیافت پساب خبر داد و افزود: این کار بسیار ضروری است چرا که آینده رودخانه زاینده رود و وضعیت سفره‌های زیرزمینی مشخص نیست و باید به فکر استفاده بهینه از منابع آبی باشیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی می متالز، تاریخ انتشار: 26 شهریور 1399، کد خبر: 130148،  www.me-metals.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین