پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۶۰۵
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
این روز‌ها شاهد افزایش قیمت‌های بسیار عجیب و غریب در خودرو‌های ساخت داخل هستیم. این افزایش قیمت‌ها تا چند ماه پیش در خودرو‌های موجود در بازار مشهود بود و نرخ‌های کارخانه‌ای با افزایش‌های کمی روبرو می‌شد.
شعار سال : اما اتفاق جالب اینکه جدیدا خودروسازان محترم زحمت دلالان را کم کرده و خود قیمت‌های نجومی برای محصولات تولیدی اعلام می‌کنند. وقتی خودروسازان مشاهده می‌کنند که عملا هیچ نظارت محدود کننده‌ای علیه اقداماتشان وجود ندارد طبیعتا هر آنچه که بتوانند انجام می‌دهند. از افزایش قیمت‌های باور نکردنی در محصولات تا پیش فروش‌های ۲ ساله محصولات با قدمت ۳۰ ساله. آن‌ها شرایط موجود در کشور را بهترین فرصت برای رساندن قیمت‌های خودرو‌های خود به سطح قیمتی مورد نظر می‌دانند.

در دنیا هر خودروسازی با سود حدود ۱۰ درصد اقدام به فروش خودرو می‌کند یعنی در یک خودرو به قیمت ۱۰ هزار دلار حدود ۱۰۰۰ دلار آن سود خالص می‌باشد و این سود کم را با تولید زیاد جبران می‌کنند. در حالی که به نظر می‌رسد خودروسازان محترم ایرانی به سود کمتر از ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد رضایت نمی‌دهند. یعنی هر خودرو باید برای آن‌ها حداقل دو تا سه برابر سود کند تا بتوانند هزینه‌ها ناکارآمدی و ریخت و پاش‌های غیر اصولی و خرید ملک و تاسیس صندوق و بیمه و ... و ... آن‌ها را تامین کند. پس تا رسیدن قیمت‌ها به سطح مورد نظر خودروسازان نباید انتظار مهار افسارگسیخته قیمت‌ها را داشت.

موضع دولت در چشم پوشی بر این اجحاف خودروسازن به مردم به کنار، سکوت حیرت آور قوه قضاییه و مجلسی که انقلابی بودن را یدک می‌کشد در این موضوع بسیار قابل تامل و تاسف می‌باشد. خودروسازن از چند سال پیش که طی مدت کوتاهی مردم از خرید خودرو صفر امتناع کردند و خودرو روی دستشان مانده بود درس بدی گرفته اند و چند سال است که در حال گرفتن انتقام از مردم می‌باشند: «عرضه خودرو را قطره چکانی کنید تا مردم برای خرید خودرو صف بکشند در این صورت قیمت ها‌ی بازار به شدت افزایش می‌یابد آنگاه هر چه می‌توانید قیمت‌ها را بالا ببرید»

خودروسازان محترم در روز روشن و جلوی چشم تمامی نهاد‌های نظارتی عملا با عرضه قطره چکانی مردم را زجر داده و با بهانه‌هایی مانند تحریم و عدم وجود قطعه تصور می‌کنند که قادر به فریب دادن مردم هستند. در حالی که قطعاتی که استفاده می‌کنند به وفور از چین و به صورت " تنی "وارد شده و حتی برخی از به اصطلاح قطعه سازان بزرگ کشور نه تنها قطعه سازی نمی‌کنند بلکه قطعات وارداتی را فقط بسته بندی کرده و با دریافت انواع و اقسام حمایت‌های دولتی به نام قطعه ساخت داخل عرضه می‌نمایند تا جایی که دادگاه یکی از همین قطعه سازان بزرگ در حال برگزاری است.

پس عملا کمبود خاصی در این مورد وجود ندارد و مسائل مربوط به تحریم‌ها فقط سرپوشی است برای عرضه اندک خودرو و به دنبال آن افزایش سرسام آور قیمت‌های کارخانه‌ای. در این بین فقط مردم بویژه قشر آسیب پذیر به شدت متضرر می‌شود. خانواده‌ای که تا چندی پیش با صرف هزینه‌های نسبتا معقول می‌توانست خودرو تهیه کند حالا باید بخش عمده پس انداز خودر ا با کلی قرض و وام و قسط به میدان آورد تا بتواند همان خودرو را با کلی شرط و شروط و پرداخت وجه و انتظار یک ساله و دوساله و البته به قیمت روز تحویل دریافت نماید. آنهم به شرط آنکه آنقدر خوش شانس باشد که در قرعه کشی برنده شود!

در روزگاری که در تمام کشور‌های دنیا خودرو را تحویل مشتری می‌دهند و وجه آن را به صورت اقساط و طی چند سال دیگر دریافت می‌کنند آنهم خودرو‌های روز دنیا با بهترین کیفیت، برخوردی که خودروسازان داخلی با مردم روا می‌دارند دور از شان این مردم فهیم و فرهیخته و مظلوم می‌باشد.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از الف، تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۹، کد خبر: alef.ir/۳۹۹۰۶۲۶۱۱۵
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین