پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۷۱۸۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۵
در روز‌های اخیر اعضای هیئت دوچرخه‌سواری ارومیه دسته جمعی استعفا کردند که در همین زمینه رئیس هیئت دوچرخه‌سواری این شهر دلیل آن را تشریح کرد.
شعار سال: جعفر کرباسی با اشاره به علل استعفای دسته‌جمعی اعضای هیئت دوچرخه‌سواری ارومیه اظهار داشت: متاسفانه مسئولان ورزشی این شهر عاشق میز ریاست بوده و انجام قوانین برای آن‌ها مهم نیست و با تهدید به هیئت دوچرخه سواری اعلام کرده اند که بانوان اجازه فعالیت دوچرخه سواری در شهر را ندارند.
وی افزود: در این راستا هیئت دوچرخه سواری نیز نامه نوشت که اگر ممنوعیت برای دوچرخه سواری بانوان وجود دارد، باید به صورت کتبی و نه اینکه شفا‌ها اعلام شود، چون از سوی فدراسیون مربوطه، دستورالعمل خاصی برای پوشش بانوان دوچرخه سوار وجود دارد که در شهر به طور کامل رعایت می‌شود.

سفیران سلامت برای نخستین بار در سطح کشور در شهر ارومیه راه اندازی شد
رئیس هیئت دوچرخه‌سواری ارومیه گفت: حتی چندی پیش با بانوان دوچرخه سوار به دفتر نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه رفته و سفیران سلامت نیز برای نخستین بار در سطح کشور در شهر ارومیه راه اندازی و ۱۰ هزار ماسک اهدا شد.
وی افزود:، اما دوچرخه سواری جزو ورزش‌هایی است که موافقت ستاد کرونا را داشته و برای سلامتی مفید است و از سوی دیگر دارای فاصله گذاری اجتماعی است و به همین سبب وزارت کشور در اردیبهشت ماه به تمامی شهرداری‌ها ابلاغ کرد که مسیر خودرو‌ها را برای دوچرخه سواری محدود کنند.

شهرداری ارومیه از دوچرخه سواری حمایت نکرد
کرباسی اظهار داشت: بنابراین تمامی شهر‌های کشور، ایجاد مسیر‌های دوچرخه سواری را اولویت قرار داده و چند شهر بزرگ نیز پروژه‌های خود را افتتاح کردند، اما شهرداری ارومیه، منکر بخشنامه است و حتی کار به جایی کشیده که متاسفانه هفته گذشته معاون سرپرست ورزشگاه تختی به مربیان دوچرخه سواری بی حرمتی کرد و این در حالی است که مربیان با علاقه و هزینه خود زحمت کشیده و دوره‌ها را گذرانده اند و هم اکنون نیز بدون منت فعالیت می‌کنند.
وی افزود: بنابراین دور از شان ورزشکاران و جامعه ورزشی است که در چنین شرایطی بتوان همکاری خود را ادامه داد بنابراین تصمیم به استعفای دسته جمعی گرفته ایم.

فعالیت‌های ورزشی نباید در داخل شهر و با نام هیئت باشد
رئیس هیئت دوچرخه‌سواری ارومیه گفت: متاسفانه مسئولان ورزشی عنوان می‌کنند که فعالیت‌های ورزشی در داخل شهر نباید با نام هیئت و به صورت ساماندهی باشد، اما در خارج از شهر آزاد هستید و می‌توانید فعالیت ورزشی را انجام دهید.
وی با تاکید بر اینکه خط قرمز هیئت دوچرخه سواری قانون است تصریح کرد: سپاه و ناجا مسئول هستند که براساس قانون، امنیت دوچرخه سواران را در زمان انجام ورزش دوچرخه سواری تامین کنند و باید خانواد‌های که ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان برای ورزش دوچرخه فرزندش هزینه می‌کند، حمایت شود.

حتی یک مترمربع پیست دوچرخه سواری در ارومیه وجود ندارد
کرباسی با اظهار تاسف از اینکه در سطح استان حتی یک مترمربع پیست دوچرخه سواری وجود ندارد بیان کرد: متاسفانه به خاطر استقبال و حمایتی که از ورزش دوچرخه سواری شده است، مسئولان ورزشی که نگران هستند که نتوانند در آینده خواسته‌های قانونی دوچرخه سواران را پاسخگو باشند، سعی در توقف فعالیت‌های مربوط به دوچرخه سواری کرده اند.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی محروم‌ترین استان در زمینه دوچرخه سواری در کشور است گفت: برخی استان‌ها دارای پیست دوچرخه سواری و مسیر دوچرخه‌ای هستند، اما در رده بندی فدراسیون در رده ۱۸ کشوری قرار دارند، اما در آذربایجان غربی که بدون امکانات، در رده ۱۱ کشوری قرار دارد به جای تشویق و حمایت ورزشکاران، جلوی فعالیت آنان را می‌گیرند.

کمک مالی به هیئت دوچرخه سواری انجام نشده است
رئیس هیئت دوچرخه‌سواری ارومیه اظهار داشت: با وجود مشکلات مالی این هیئت، اما ریالی کمک مالی به آن نشده و خود مربیان از جیب خود هزینه کرده و از سوی دیگر فعالیت‌های خود را با کمک شرکت‌های مالی انجام داده اند.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان ورزشی استان و شهر، در قبال آینده و سلامتی ورزشکاران مسئول هستند افزود: بی شک اگر موانعی بر سر راه فعالیت هیئت‌ها وجود داشته باشد باید اعلام شده و اگر مسئولی توانایی حمایت و اداره ورزش را ندارد کنار رود، چون هیئت دوچرخه سواری هیچ زمانی خواسته غیرمعقول از اداره کل ورزش و جوانان نداشته و کل دنیا نیز اعلام کرده که در شرایط کرونا می‌توان ورزش دوچرخه سواری را انجام داد.

نباید در ارومیه فعالیت دوچرخه سواری انجام شود
کرباسی تصریح کرد: در بیشتر شهر‌های کشور برای انجام ورزش دوچرخه سواری در این شرایطی که بیشتر رشته‌های ورزشی تعطیل شده اند، پیشرو شده، اما در ارومیه اعلام می‌شود که نباید در این شهر ورزش دوچرخه سواری انجام شود، چون میز ریاست شان به خطر می‌افتد.
وی با اشاره به اینکه اخیرا امام جمعه ارومیه نیز در دیدار با دوچرخه سواران بانوان و آقایان اعلام کرد که نباید مانع ورزش بانوان که نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند شد گفت: بنابراین هیئت دوچرخه سواری نیز در چارچوب قوانین، برنامه ریزی لازم را در راستای انجام فعالیت‌های ورزشی انجام داد، اما هیچ گاه با سیاست بازدارندگی و پاک کردن صورت مسئله هیچ نتیجه‌ای نخواهیم گرفت.

اختصاص زمین پیست دوچرخه سواری در شهرک شهریار ارومیه
رئیس هیئت دوچرخه‌سواری ارومیه با اشاره به اینکه در مسئله سفیران سلامت، فرماندار ارومیه از انجام فعالیت دوچرخه سواری خرسند شده و از آن حمایت کرد افزود: بنابراین از فرماندار خواسته شد که با توجه به اینکه هیئت دوچرخه سواری فاقد پیست دوچرخه است، زمینی به این هیئت واگذار کند، فرماندار ارومیه نیز در تاریخ دوم مرداد نامه‌ای به مدیرکل ورزش و جوانان مبنی بر در اختیار قرار دادن زمین در شهرک شهریار برای تجهیز پیست نوشت و حتی ۱۰۰ میلیون تومان نیز اعتبار پیشنیاز عمرانی برای آن در نظر گرفت، اما متاسفانه در این سه ماهه هیچ نتیجه‌ای عاید نشده است.
وی گفت: بنابراین اگر خواسته فرماندار ارومیه در آن نامه نامعقول بود باید با علت، پاسخ آن داده می‌شد و اگر هم معقول بود باید این زمین ورزشی واگذار می‌شد، اما برخی مدیران ورزشی با توجه به اینکه از دوچرخه سواری خوش شان نمی‌آید، اجازه فعالیت نمی‌دهند.
کرباسی تصریح کرد: هیئت دوچرخه سواری برای هفته تربیت بدنی اجرای چند برنامه را پیش بینی کرده بود، اما برای هیچ کدام مجوزی داده نشد در حالی که هیئت همگانی برای دوچرخه سواری درخواست مجوز کرد که با آن‌ها موافقت کردند در صورتی که غیرقانونی بود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۲۳۷۲۸۸۰، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
آفرین. باز ارومیه ای ها یه جنمی دارن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
تنها رسانه اي كه مياد و از تموم ورزش ها در رسانه خودش دفاع ميكنه همين شعار ساله دمتون گرم كه زبان ماييد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
اره واقعا! اين دوستمون داره راست ميگه تنها سايتي كه تونسته اين همه جذب مخاطب در همه زمينه هاي ورزشي داشته باشه به نظرم همينه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
اينكه فقط به اين اخبار پرداخته ميشه نبايد توجه كرد! مهم ترين چيز اينه كه اين كارها پيگيري بشه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین