پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۸۲۴۱
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه باید سهم ما از فضای مجازی مشخص شود، تاکید کرد: صرف توسعه فضا‌های مجازی موثر نیست و باید دید چقدر زمینه اشتغال در این حوزه فراهم شده است.

شعار سال: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در دیدار با علما، نخبگان و برگزیدگان استان زنجان اظهار داشت: مردم زنجان به تدین معروفهستند و در زمان حضور در زنجان عشق مردم به امام حسین (ع) را دیدم.

وی با بیان اینکه در دین ما پس از توحید هیچ مفهومی به فراگیری عدالت وجود ندارد، ادامه داد: عدالت در همه ابعاد مختلف چه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه بحث ما رعایت عدالت در میدان اجرا است، گفت: در باب اجرا سخن از عدالت، امر به توصیف نمی‌کند اما امر شدنی است.

وی با بیان اینکه امام علی (ع) به بشریت آموخته عدالت قابلیت اجرایی دارد، گفت: همه کسانی که به اسم نظام در حال خدمت هستند باید عالم باشند تا مردم نسبت به عدالت کامیاب شوند.

حجت الاسلام رئیسی تاکید کرد: در هر کوی و برزنی اگر فرمانداری و بخشدار و مسئولی عالم باشد می‌تواند منجر به بهره‌مندی مردم از عدالت شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه پارتی بازی رابطه فاسد نقص عدالت  است، گفت: آنچه در مورد مصادیق بیان شد مسئله زمین باید به عنوان مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه آب، خاک و هوا مورد دست‌اندازی قرار گرفته است، ادامه داد: باید مسئولان اجازه ندهند این امور مورد دست‌اندازی قرار گیرد و حکم قلع و قمع به معنای عدم برخورد به دست‌اندازی‌ها است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در این میان تخریب برای افراد، بسیار سخت است، گفت: اما اگر پیشگیری می‌شد کار آسان و بی‌زحمت پیش‌ می‌رفت.

وی با اشاره به لزوم حفظ منابع ملی تصریح کرد: در مورد باغ‌شهرها در برخورد بین افراد مجاز و غیر مجاز تفاوتی وجود دارد و در استان زنجان یک کارگروهی تشکیل و با توجه به اولویت‌ها عدالت را اجرایی کنند.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه باید جلوی تصرفات جدید گرفته شود، گفت: کار ما تنها نباید برخورد باشد و مردم باید در جریان امور قرار گیرند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه موضوع خصوصی‌سازی در حال بررسی است، عنوان کرد: این موضوع در دستور کار قرار دارد و احتمالا رسیدگی شده و مردم را در جریان قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به رسیدگی به مفاسد روی داده در حوزه‌های مختلف، گفت: در اصلاح امور همه باید به وظایف خود عمل کنند و دولت به عنوان اصلاح ساختارها و مجلس به عنوان قانون‌گذار برای جلوگیری از منافذ ایجاد فساد  و عموم مردم نسبت به روحیه امر به معروف و نهی از منکر که حسی خوب و مبارک است، اقدام کنند.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه باید حس امر به معروف و نهی از منکر را باید مورد تشویق قرار داد، گفت: این روحیه زمینه  اجرای عدالت را فراهم کرده  و از بین رفتن این حس موجب مرگ جامعه می‌شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه پرونده‌های روی میز به لحاظ رسیدگی از اولویت‌ها است، تصریح کرد: این اولویت‌ها شامل پرونده‌هایی که روی میز مانده و ذهن مردم را درگیر کرده است هم هست.

وی با بیان اینکه اعلام فساد اعتماد ساز نبوده و برخورد با فساد  اعتمادساز است، گفت: دولت مصادیق فساد را بگوید کدام فسادها را اعلام و قوه قضائیه با کدام برخورد کرده است.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به وجود ظرفیت‌های موجود در کشور بیان کرد: باید این ظرفیت‌ها در اختیار نخبگان قرا گیرد تا از آن بهره‌مند شوند، چرا که جوانان از جمله ظرفیت‌های کشور هستند که که باید در اداره و اصلاح امور مورد استفاده قرار گیرند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه باید سهم ما از فضای مجازی مشخص شود، تاکید کرد: صرف توسعه فضاهای مجازی موثر نیست و باید دید چقدر زمینه اشتغال در این حوزه فراهم شده است.

وی با اشاره به ارتباط ایران با دریا گفت: بسیاری از کشورها بیشترین درآمد خود را از دریا کسب می‌کنند و در این حوزه ظرفیت‌ها باید عادلانه توسعه پیدا کند.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه باید عدالت در توزیع ظرفیت‌ها مورد توجه قرار گیرد، گفت: ظرفیت‌های موجود باید در اختیار همه قرار گیرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد رونق تولید، گفت: تولیدکننده باید احساس کند از او به صورت قانونی حمایت می‌شود.

وی با بیان اینکه قانون باید از تولیدکننده حمایت کند، ادامه داد: قضات و مسئولان اجرایی هم باید از تولیدکننده حمایت کنند و در اولویت دریافت تسهیلات قرار گیرند، چرا که حمایت‌ها در شعار ممکن نیست.

حجت الاسلام  رئیسی با بیان اینکه باید  تلاش شود تا اطاله دادرسی در پرونده‌ها از بین برود، اضافه کرد: میزان سیر پرونده نباید طولانی باشد بالاخص در استانی که تعداد پرونده‌های آن محدود است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه قاضی که صلاحیت قضاوت ندارد برای وکالت نیز صلاحیت ندارد، گفت: این دو شغل با هم ارتباط دارد.

فرار مالیاتی از طرف افرادی که درآمد بالا دارند قابل پذیرش نیست

وی با بیان اینکه امروز فرار مالیاتی از طرف افرادی که درآمد بالا دارند قابل پذیرش نیست، بیان کرد: وزارت اقتصاد  و دارایی نیز اقدامات پیشگیرانه‌ای در این زمینه  دارد چرا که جلوگیری از فرار مالیاتی از موضوعت مهم در زمینه اجرای عدالت است.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه فعالیت افراد ناشایست و دور ماندن افراد شایسته بی‌عدالتی است، گفت: افراد شایسته می‌توانند گره از مشکلات جامعه باز کنند و فرد ناشایست نیز هم به خود و جامعه لطمه می‌زنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه افکارسنجی عمومی از راه‌های مختلفی انجام می‌شود تا شناسایی افکار عمومی انجام شود، گفت: سنجش افکار عمومی باز بودن در مسئولان به روی مردم و ارتباط مستقیم با آنان است و باید گفت افکارسنجی مهم بوده اما مهم‌تر از آن ارتباط با مردم است.

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم و انجام سهم مسئولیت مردم بسیار مهم است، گفت: تلاش ما این است که پیگیری‌های ما تبدیل به پرونده نشود و تاکید ما این است که پیشگیری در اولویت قرار گیرد.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه اصلاح نظامات ما باید به نحوی صورت گیرد که افراد نتوانند مرتکب جرم شوند، گفت: اگر این اتفاق بیفتد ساختارها اصلاح می‌شود و تا این زمان با مرتکبان برخورد شده و به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه آنچه اهمیت دارد اجرای منویات رهبر معظم انقلاب است چرا که این منویات در واقع دغدغه‌های مردم است، گفت: تحقق این منویات اولویت اصلی ما است.

وی با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌ها باید نشان و جلوه فرمایشات رهبری باشد، افزود: باید گفتمان غالب امروز در کشور گفتمان امام و رهبری باشد و این چنین باشد که مردم احساس می‌کنند رهبر دستور می‌دهند و دستگاه‌ها اجرایی می‌کنند.

 

 

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 5 آبان ۱۳۹۹، کد خبر: -، tasnimnews.com

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
0
0
دقیقا حرف جناب رییسی عین حق هست عدالتی عدالت است که برای مردم ملموس باشد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
0
0
اتفاقا بنده سخنرانی ایشون رو دیدم و حض کردم و صد هزار بار حیف که به ایشون رای ندادیم سال 96
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
0
0
از وقتی شما اومدی به قوه قضاییه رضایت عمومی از کل دادگستری ها و وادارات تابعه بالا تر رفته
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
0
من هم پرونده اي داشتم در دوره رياست ايشون و واقعا بهبود اوضاع رو در قوه قضاييه به چشم ديدم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
0
وقتي يك ارگان بخواد رهنمود هاي رهبري رو عملي كنه عاقبتش همين رضايت عمومي مردم ميشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
0
من هم قبول دارم از وقتي اقاي رييسي اومده عدالت در كل كشور ملموس تر شده براي مردم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
0
تا جایی که من تو دل جامعه از مردم و در و همسایه شنیدم از ایشون به شدت راضی هستن و براشون دعا میکنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
0
ولی بنظرم فعلا بی عدالتی ملموسه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین