پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۱۵۸۱
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به اعتراض‌ها و انتقادهای جامعه کارگری از قانون کار گفت: اصلاحیه قانون کار که در دولت قبل به مجلس داده شده بود در کمیسیون اجتماعی با حضور نمایندگان تشکل‌های حوزه کار اصلاح و بازنگری خواهد شد. علی ربیعی در گفت‌و‌گو با ایرنا درباره اصلاح قانون کار افزود:
شعارسال: نمایندگان کمیسیون اجتماعی، همه گونه همکاری را با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی خواهند داشت تا اصلاح قانون کار به گونه‌ای انجام شود که منافع کارگر و کارفرما در آن لحاظ شود. ربیعی یادآور شد: لایحه اصلاح قانون کار در دولت قبل بوده است؛ با این حال در حال مذاکره هستیم و مجلس این لایحه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: سعی می‌کنیم با حضور در مجلس و مشارکت دادن کارگران و کارآفرینان، نظر شرکای اجتماعی این بخش را اعمال کنیم. وی گفت: «وقتی من به وزارتخانه آمدم این لایحه به مجلس رفته و در مراحل کار نیز قرار گرفته بود.» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز صحبت کردیم؛ وی همه طرفین را در این امر مداخله خواهد داد. امیدوارم با مشارکت کمیسیون اجتماعی مجلس دیدگاه همه شرکای اجتماعی مورد توجه قرارگیرد.

اصلاح قانون کار در دولت دهم به مجلس داده شد که اعتراض نمایندگان کارگری را به همراه داشت. کارگران معتقدند اصلاحات انجام شده بدون حضور نمایندگان کارگری بوده و به نفع جامعه کارگری نیست و باید دوباره این اصلاحات از سوی نمایندگان کارگری و کارفرمایی اصلاح شود.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از روزنامه ایران، صفحه 7 ، تاریخ انتشار: دوشنبه 12 مهر 1395، شماره: 6326 .

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین