پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۶۳۲۵
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱
امام خمینی در شانزدهم فروردین سال ۶۳ و به دنبال درخواست آیت الله یوسف صانعی و اظهار نظر ایشان درباره پرونده‌های قضایی بنیاد مستضعفان، مهندس میر حسین موسوی را که در مقام نخست وزیری بودند، مامور رسیدگی به این امر کردند.
شعار سال: مرحوم آیت الله یوسف صانعی در نامه ای به محضر امام، خواستار اظهار نظر ایشان درباره هیات رسیدگی به پرونده های قضایی بنیاد مستضعفان شد و امام خمینی (س) در حکمی که در شانزدهم فروردین سال ۱۳۶۳ برای مهندس میر حسین موسوی صادر کردند، ایشان را مامور رسیدگی به این امر قرار دادند. متن نامه آیت الله صانعی و حکم امام به شرح زیر است:

[بسمه تعالی

محضر مبارک آیت‌ اللّه‌ العظمی امام خمینی ـ دام‌ ظله العالی
بعد التحیّه، تقاضا می‌ شود برای رفع ابهام و عدم تخطی از حکم ولی امر و مقام رهبری راجع به نظریات پیوست که حاکم شرع و دادستان مستقر در بنیاد مستضعفان داده‌ اند اظهار نظر فرمایید.

25/12/62 ـ دادستان کل کشور یوسف صانعی]

"بسمه تعالی

جناب آقای نخست‌ وزیر مسئول بنیاد مستضعفان موظف‌ اند هیأتی را که مطلع و مورد اطمینان است برای رسیدگی به درخواست سرپرست دادسرای انقلاب اسلامی مستقر در بنیاد مستضعفان تعیین نمایند تا تشخیص موضوعات مذکور را بدهند.

16 / 1 / 63

روح‌اللّه‌ الموسوی الخمینی"

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جماران، تاریخ انتشار: 16 فروردین 1400، کد خبر: 4959563،  www.jamaran.news

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین