پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۶۳۷۲
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
معضل کودکان رها شده در مغرب بار دیگر بر سر زبان‌ها افتاده است، زیرا بسیاری از انجمن‌های فعال در زمینه کودکان نسبت به افزایش روزافزون این قشر آسیب پذیر جامعه مغرب هشدار داده اند.
شعار سال: گزارش اخیر انجمن کودکان بی‌سرپرست مغرب (مراکش) که یک انجمن غیردولتی است، فاش کرده است که «روزانه ۲۴ کودک در مغرب رها می‌شود و این عدد در سال به ۸۶۴۰ کودک می‌رسد».

همین جمعیت پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۳۰ تعداد کودکان رها شده زیر ده سال به عدد ۸۶ هزار و ۴۰۰ کودک و تعداد کودکان رها شده زیر ۱۸ سال به ۱۵۵ هزار و ۵۲۰ کودک برسد.

این در حالی است که خانم «جمیله المصلی» وزیر خانواده مغرب معتقد است که چنین آمار و ارقامی خیالی است و صحیح نیست و تنها دادستانی عمومی میتواند داد‌های رسمی و موثق مربوط به چنین پدیده‌هایی را منتشر کند.

وی گفت: در آخرین گزارش دادستانی کل در سال ۲۰۱۹ میلادی مشهود است که تعداد کل کودکان بی سرپرست در مراکش به۲۴۴۹ کودک می‌رسد که ۱۳۱۱ نفر از آن‌ها پسر و ۱۱۳۸ نفر از آن‌ها دختر هستد. این در حالی است که این آمار در سال ۲۰۱۸، ۲۰۰۹ کودک از جمله ۱۰۴۹ پسر و ۹۶۰ دختر بود.
 
وضعیت کودکان رها شده در جامعه مغرب به سمت لبه پرتگاه پیش می‌رود

«یاسین رفیع بنشقرون» رئیس جمعیت انجمن کودکان بی‌سرپرست مغرب در این باره ابراز کرد: این پیش بینی‌ها توخالی نیست بلکه پرآورد‌های مبتنی بر شاخص‌های علمی است که این انجمن از طریق عملیات میدانی برای دستیابی به آن‌ها تلاش می‌کند.

وی افزود: هنگامی که ما در مورد افزایش تعداد روابط جنسی خارج از نهاد ازدواج و در سایه منع قانونی مجازات سقط جنین صحبت می‌کنیم، فقط می‌توانیم به افزایش احتمالی تعداد کودکان متولد شده خارج از نهاد ازدواج اشاره کنیم که اکثرشان در شرایط و موقعیت‌های مختلف رها می‌شوند.

از سوی دیگر خانم «حنان العسال» مددکار اجتماعی متخصص در زمینه میانجی گری خانوادگی معتقد است که وضعیت کودکان رها شده در جامعه مغرب به سمت لبه پرتگاه پیش می‌رود، زیرا تعداد روزانه این قشر آسیب پذیر به شدت رو به فزونی است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شفقنا، تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۱۲۵۱۰۱، fa.shafaqna.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین