پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۹۸۲۲
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، «دستورالعمل تعیین شهریه مدارس، پیش‌دبستانی‌ها و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی» را ابلاغ کرد.
شعار سال: با استناد به مصوبه نود و سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی در خصوص الگوی تعیین شهریه و در راستای اجرای مواد ۱۵ و ۱۶ قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، دستورالعمل تعیین شهریه مدارس، پیش‌دبستانی‌ها و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، جهت اجرا ابلاغ شد. بر اساس این دستورالعمل:

شهریه مصوب مدارس و پیش‌دبستانی‌های غیردولتی: شامل هزینه‌های مرتبط با ارائه برنامه هفتگی مدارس و پیش‌دبستانی‌ها بر اساس ساعات مصوب شورای عالی آموزش‌وپرورش و ساعات فوق‌برنامه درسی مندرج در الگو خواهد بود.

شهریه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مکمل مدارس غیردولتی: که شامل شهریه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مکمل و مربوط به برنامه‌ها یا فعالیت‌هایی که بنا به درخواست کتبی، ولی دانش‌آموز، بر اساس نیازسنجی و مطلوبیت برای دانش آموزان، به‌منظور تنوع‌بخشی به فرصت‌های آموزشی و پرورشی (اعم از علمی، پرورشی، فرهنگی، ورزشی، مهارتی و خدمات مشاوره‌ای تربیتی و تحصیلی) منطبق با معیار‌ها و اهداف دوره و پایه تحصیلی خارج از برنامه هفتگی (برنامه مصوب و فوق‌برنامه درسی) از سوی مدارس غیردولتی، ارائه می‌شود. این فعالیت‌ها در طول هفته، پس از ساعات رسمی فعالیت واحد آموزشی، خارج از برنامه هفتگی (برنامه مصوب و فوق‌برنامه درسی) و پنجشنبه‌ها و با اخذ رضایت کتبی از، ولی دانش‌آموز برنامه‌ریزی و اجرا می‌گردد.

تبصره ۱- اردوها، بازدید‌ها و سایر فعالیت‌های غیرمستمر که زمان اجرای آن به‌صورت تراکمی روزانه است، مشمول این فعالیت‌ها نمی‌شود.

تبصره ۲- فعالیت‌های تابستانی مدارس در قالب فعالیت‌های مکمل قرار می‌گیرد و حداکثر زمان اجرای آن در ایام تابستان برای دوره ابتدایی، ۶ هفته و حداکثر ۴ روز در هفته، برای متوسطه اول، ۸ هفته و حداکثر ۴ روز در هفته و برای متوسطه دوم و هنرستان‌ها، ۱۰ هفته و حداکثر ۵ روز در هفته قابل‌اجراست.

تبصره ۳- فعالیت‌های مکمل پایه دوازدهم آموزش دوره دوم متوسطه حداکثر ۳۱۰ ساعت خواهد بود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۰۶۹۰۱۸، www.ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین