پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۰۷۶۸
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵
رقابت‌های بین‌المللی دوومیدانی ترکیه رقم خورد و دونده ۱۰۰ متر بامانع در رقابت‌های بین‌المللی بدون شرکت‌کننده دیگری دوید، به همین دلیل دیگر خبری از سکو و مدال نیز برای این ورزشکار نشد.
شعار سال: دونده ۱۰۰ متر بامانع در رقابت‌های بین‌المللی بدون شرکت‌کننده دیگری دوید، به همین دلیل دیگر خبری از سکو و مدال نیز برای این ورزشکار نشد.

رقابت‌های دوومیدانی بین‌المللی در ۲ روز به‌میزبانی کشور ترکیه در شهر مرسین این کشور پیگیری شد. ایران نیز کاروان خود را در ۲ بخش مردان و زنان با ۱۶ ورزشکار راهی این مسابقات کرد. دراین‌میان، فدراسیون از این ترکیب به‌عنوان تیم منتخب دوومیدانی ایران نام برده است، نه تیم‌ملی.

احتمالا دلیل آن‌هم سطح متوسط این مسابقات بود که اعزام هم برای افزایش تجربه ورزشکاران و جوانان بااستعداد بوده است.

در این رقابت‌ها ۳ بانوی ورزشکار و ۱۳ ورزشکار مرد حضور داشتند. فائزه آشورپور، دونده مشهدی، همراه با هما بیگی، نایب‌رئیس بانوان هیئت دوومیدانی خراسان‌رضوی، که در این رقابت‌ها به‌عنوان کادرفنی انتخاب شده بود، حضور داشتند.

دوی تک‌نفری آشورپور!

اولین ماده‌ای که در این رقابت‌ها برگزار شد و کاروان ایران نماینده‌ای در آن داشت، دوی ۱۰۰ متر بامانع بود. آشورپور پیش از شروع مسابقه در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون اعلام کرده بود رقبای خود در این مسابقات را آنالیز کرده و به‌دنبال ثبت رکوردی خوب است. اما زمانی که در خط شروع این ماده قرار می‌گیرد، متوجه می‌شود که باید این مسیر را تنها بدود!

آشورپور تنها شرکت‌کننده ماده دوی ۱۰۰متر بامانع زنان در مسابقات بین‌المللی ترکیه بود که به‌تن‌هایی دوید و شاید به همین دلیل حتی نتوانست رکورد خود را تکرار کند. فائزه آشورپور درحالی‌که تنها شرکت‌کننده این ماده بود، زمان ۱۴ثانیه و ۴۰ صدم ثانیه را ثبت کرد.

ماه گذشته در جام امام‌رضا (ع) آشورپور، ورزشکار تیم خراسان‌رضوی، توانست در ماده ۱۰۰ متر بامانع رکورد قبلی این ماده را که در دست الناز کمپانی بود، ارتقا دهد. او این مسافت را با زمان ۱۳ ثانیه و ۹۹ صدم ثانیه طی کرد. درواقع او اولین دختر ایرانی است که ۱۰۰ متر بامانع را زیر ۱۴ ثانیه دویده است. حالا در اولین رقابت پس از این رکوردشکنی، او ۴۰ ثانیه دیرتر از خط پایان عبور کرد. احتمالا نداشتن رقیب و انگیزه باعث ثبت چنین زمانی شده است.

حذف قهرمان پرش با نیزه دختران

مهسا میرزاطبیبی، قهرمان بی‌رقیب پرش بانیزه در ایران، نیز به این مسابقات اعزام شد، اما بدون نیزه! به‌دلیل وضعیت خاص باربری و اینکه اندازه نیزه بزرگ است، به همکاری بیشتری برای مجوزگرفتن و بردن نیزه از ایران نیاز بود و درنهایت مانع بردن نیزه به ترکیه شدند. به همین دلیل میرزاطبیبی می‌گوید: از آنجایی که نتوانستم در مسابقات بین‌المللی ترکیه با خودم نیزه ببرم، ۳ پرش خطا کردم و هیچ رکوردی برای من ثبت نشد.

مدل و سیستم نیزه‌ای که از ورزشکاری قرض گرفته بودم، با نیزه من متفاوت بود و پرش‌های من خطا شد و حتی ممکن بود آسیب ببینم. از طرفی مانع مسابقات هم شکست. مسابقات سطح خیلی خوبی نداشت و رکورد شرکت‌کنندگان خیلی مناسب نبود، اما من، چون نتوانستم هیچ پرشی انجام دهم، رکوردی از من ثبت نشد. در آخرین رقابت، او توانست ۳ متر و ۹۰ سانتی‌متر بپرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شهرآرانیوز، تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: ۶۶۰۰۰، shahraranews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین