پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۱۷۶۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲
مقایسه ارزش ۸ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که ۳ نماینده کشورمان در این مرحله چقدر برای حضور در این رقابت‌ها هزینه کرده اند.
شعار سال: پرونده مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در منطقه غرب هفته گذشته بسته شد و ۸ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شدند. ایران با داشتن ۳ نماینده یعنی استقلال، پرسپولیس و تراکتور بیشترین سهم را در کشور‌های غرب آسیا از آن خود کرد و پیشرفت فوتبالش را به رخ آسیایی‌ها کشید.

همیشه در تقابل نمایندگان کشورمان با تیم‌های متمول عربی در لیگ قهرمانان آسیا هزینه هنگفت رقبا برای تجدیدقوای تمیشان مطرح می‌شود. به همین بهانه ارزش ۸ تیم راه یافته به این مرحله مورد بررسی قرار گرفته اند.

این گزارش با استناد به سایت معتبر «ترانفسر مارکت» است و با توجه به مطالب آن، به مقایسه قیمت ۸ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ پرداخته شده است. با بررسی این موضوع مشخص می‌شود که کدام تیم بیشترین هزینه را کرده و کدام تیم ارزان‌ترین است. همچنین ارزش تیم‌های کشورمان در سبد نقل و انتقلات و قیاسشان با هم بررسی شده است.

*ارزش ۸ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به ترتیب قیمت‌ها و به صورت تقریبی به شرح زیر است:
 
۱-النصر عربستان: ۴۴/۰۳ میلیون یورو (۱۱۰۰ میلیارد تومان)
 
قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱


۲-الهلال عربستان: ۴۳/۶۸ میلیون یورو (۱۰۷۵ میلیارد تومان)

قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱

۳-شارجه امارات: ۲۰/۱۸ میلیون یورو (۵۰۰ میلیارد تومان)
 
قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱

۴-استقلال: ۱۴/۹۸ میلیون یورو (حدود ۳۷۵ میلیارد تومان)

قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱

۵-پرسپولیس: ۱۲/۰۵ میلیون یورو (حدود ۳۰۵ میلیارد تومان)

قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱
۶-الوحده امارات: ۱۱/۸۵ میلیون یورو (۲۹۰ میلیارد تومان)

قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱

۷-تراکتور: ۸/۹۰ میلیون یورو (۲۲۰ میلیارد تومان)

قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱

۸-استقلال تاجیکستان: ۴/۸۰ میلیون یورو (۱۲۰ میلیارد تومان)

قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱

ارزش تقریبی تیم‌های راه یافته نشان از فاصله نجومی تیم‌های پایتخت عربستان با دیگر تیم‌ها دارد. دو تیم مطرح ریاض یعنی الهلال و النصر که رقبای استقلال و تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌آیند تنها تیم‌های بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومانی هستند.

النصر رقیب تراکتور گران‌ترین تیم مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌آید. البته الهلال رقیب استقلال هم با فاصله اندک دومین تیم گران قیمت این مرحله است.

شارجه امارات سومین تیم گران قیمت مرحله یک هشتم است، ولی با نگاه به ارزشش این تیم (۵۰۰ میلیارد تومان) در مقایسه با تیم‌های اول و دوم فاصله زیادی دارد و به نوعی سعودی‌ها هزینه دو برابر و حتی چند برابر نسبت به تیم‌های دیگر راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کردند.

استقلال با ارزش تقریبی ۳۷۵ میلیارد تومان چهارمین تیم گران قیمت مرحله یک هشتم نهایی و گران‌ترین تیم کشورمان در این مسابقات به شمار می‌آید. پرسپولیس رقیب سنتی آبی‌ها هم با فاصله اندک با ارزش حدود ۳۰۵ میلیارد تومان پنجمین و دومین تیم گران قیمت در آسیا و ایران است.

الوحده امارات بعد از پرسپولیس ششم است و نکته جالب ارزش تراکتور است که با حدود ۲۲۰ میلیارد تومان در رده هفتم قرار دارد. تیم تبریزی جزو تیم‌های کم هزینه مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌آید. در رده آخر هم استقلال تاجیکستان پدیده این مسابقات قرار دارد که ارزش حدود ۱۲۰ میلیارد تومان دارد.

*تراکتور مقابل گران‌ترین تیم آسیا

مشخص شد النصر عربستان گران‌ترین تیم این مسابقات است و با داشتن بازیکنان خارجی گران قیمت مثل عبدالرزاق حمدالله ۶ میلیون یورویی مقابل تراکتور قرار می‌گیرد. ارزش شاگردان خطیبی از لحاظ پولی یک پنجم تیم سعودی است و تراکتوری‌ها به نوعی در این بازی با دلار‌های نفتی سعودی‌ها تقابل خواهند کرد.

قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱

*پرسپولیس مقابل ارزان‌ترین تیم آسیا

با نگاه به ارزش تیم استقلال تاجیسکتان که غالبا متکی به بازیکنان داخلی است، متوجه شوید این تیم شگفتی ساز جام است. استقلال با کمترین هزینه موفق شده به این مرحله برسد. تیم شگفتی ساز تاجیک با ارزش ۱۲۰ میلیارد تومانی می‌خواهد مقابل پرسپولیس ۳۰۵ میلیاردی رقابت کند. در واقع ارزش مالی شاگردان گل محمدی تقریبا ۳ برابر استقلال است.
قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱

*استقلال مقابل نماد ملی عربستان و دومین تیم گران قیمت آسیا

اگرچه النصر با فاصله اندک از الهلال گران قیمت‌ترین تیم مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به شمار می‌آید، ولی جایگاه الهلال در میان مردم عربستان و مقامات سعودی قابل قیاس با النصر نیست. استقلال باید مقابل پرافتخارترین تیم عربستان و جزو ۳ باشگاه پرافتخار تاریخ آسیا قرار بگیرد. ارزش پولی الهلال تقریبا ۳ برابر استقلال است.

قیمت ۸ تیم یک هشتم نهایی آسیا۲۰۲۱
طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی به صورت تک بازی در روز‌های ۱۳ و ۱۴ سپتامبر (۲۲ و ۲۳ شهریور) برگزار خواهد شد. هنوز فرمت برگزاری به دلیل شرایط کرونایی مشخص نیست و دو احتمال وجود دارد. احتمال اول این است به دلیل شرایط کرونایی بازی‌ها در کشور بی طرف برگزار شود. احتمال دوم در صورت بهبودی شرایط کرونا بازی‌ها طبق برنامه سابق برگزار شود که در این صورت استقلال در تهران میزبان الهلال عربستان می‌شود. پرسپولیس و تراکتور هم به ترتیب میهمان استقلال تاجیکستان و النصر عربستان می‌شوند.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از مشرق نیوز، تاریخ انتشار: ۲۰اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر mashreghnews.ir، ۱۲۱۴۵۲۶
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سینا
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
0
0
ارزش استقلال اینجا پیدا شد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین