پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۳۵۶۰
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۶
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: امروز به توفیق الهی و همت دانشمندان و متخصصان کشور شاهد رونمایی از سه دستاورد راهبردی و مهم که در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن متولد و ایجاد شده‌اند، هستیم.
شعار سال: سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی‌زاده» در حاشیه آیین رونمایی از دستاورد‌های پهپادی و پدافندی سپاه گفت: امروز به توفیق الهی و همت دانشمندان و متخصصان کشور شاهد رونمایی از سه دستاورد راهبردی و مهم که در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن متولد و ایجاد شده‌اند، هستیم.
 
رونمایی از پهپاد استراتژیک غزه، سامانه پدافندی ۹ دی، سامانه راداری قدس / تراز پهپادی ایران ارتقاء یافت

وی با بیان اینکه با رونمایی از پهپاد استراتژیک غزه سطح و تراز حوزه پهپادی ایران اسلامی ارتقاء یافت، اظهار داشت: این پهپاد با ۳۵ ساعت مداومت پروازی قادر است تا ۳۵ هزار پا پرواز کند، در ماموریت‌های عملیاتی توانایی حمل ۱۳ بمب را داشته و در ماموریت‌های شناسایی و پایش اطلاعاتی تا شعاع ۵۰۰ کیلومتر را پوشش می‌دهد و تا پایان سال جاری آزمایش‌های عملیاتی و فنی آن به پایان رسیده و سال ۱۴۰۱ رسما وارد چرخه عملیاتی خواهد شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به قابلیت‌ها و ویژگی‌های سامانه راداری قدس تصریح کرد: ما در این سامانه از تجربه ساخت رادار‌های قبلی استفاده کردیم، برجستگی رادار قدس این است که هواپیما‌های پنهان کار را تا شعاع ۵۰۰ کیلومتر کشف می‌کند و استقرار و جابجایی سریع از ویژگی‌های متمایزکننده این سامانه به شمار می‌رود.

حاجی‌زاده در خصوص سامانه پدافندی ۹ دی نیز خاطرنشان کرد: این سامانه با ارتقای سامانه سوم خرداد که در گذشته توانایی شلیک موشک‌های تا برد ۱۰۰ کیلومتر را داشت و با شکار پهپاد جاسوسی و متجاوز گلوبال هاوک امریکایی قابلیت‌های خود را به نمایش گذاشت؛ امروز قادر به شلیک موشک‌های پیشرفته کوتاه‌برد و مقابله با تهدیدات نزدیک از قبیل کروز، پهپادها، بالگرد‌ها و بمب‌های رها شده از هواپیما است.

وی با تاکید بر اینکه دستاورد‌های امروز در لبه فناوری روز دنیا قرار دارد، ابراز داشت: ما امروز در حوزه سامانه‌های پدافندی در زمره ۱۰ کشور اول دنیا قرار داریم. در تولید رادار‌های هشدار اولیه نیز جزو ۲۰ کشور اول جهان قرار داریم و تمام این اتفاقات فرخنده در شرایط تحریم و با همت متخصصان توانمند داخلی حاصل شده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اذعان فرمانده سنتکام مبنی بر اینکه ایران با پهپاد‌ها برتری هوایی را از آمریکا گرفت، عنوان کرد: این اعتراف دشمنان به توانمندی ماست و همان‌گونه که نشان دادیم در حوزه‌های دفاعی که پیچیدگی‌های صد‌ها برابری نسبت به بخش‌های غیر نظامی دارد؛ در حوزه‌هایی مانند خودرو، پتروشیمی و ... بسیار بهتر خواهیم توانست.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از ایرنا، تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۴۳۳۷۹۰۲، www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین