پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۵۳۲۳
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۴
به گفته محققان، بسیاری از افراد دارو‌های سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنند که می‌تواند موجب کاهش تاثیر و کارآمدی واکسن‌های کووید ۱۹ شود.
شعار سال: محققان دانشکده پزشکی میشیگان دریافتند برخی دارو‌ها با کاهش عملکرد سیستم ایمنی، خطر بروز علائم کووید ۱۹ و بستری شدن در بیمارستان را در این گروه از افراد افزایش می‌دهند.

دکتر «بت والاس»، متخصص روماتولوژی و سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «دارو‌های سرکوب کننده سیستم ایمنی معمولاً برای درمان بیماری‌هایی که واکنش ایمنی نامناسبی دارند و احتمال آسیب به قسمت‌های خاصی از بدن خود بیمار را دارند استفاده می‌شود.»

وی در ادامه افزود: «نمونه‌هایی از این نوع بیماری‌ها شامل بیماری‌های خودایمنی مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس است، جایی که سیستم ایمنی بدن برخی از قسمت‌های بدن خود بیمار را مانند مفاصل به عنوان یک تهدید می‌بیند.»

به گفته محققان، مورد دیگری که ممکن است افراد از دارو‌های سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده کنند، هنگام پیوند عضو است تا سیستم ایمنی بدن به عضو پیوند یافته به عنوان مهاجم حمله نکند.

همچنین برخی از دارو‌های شیمی درمانی هم که برای نابودی سلول‌های سرطانی استفاده می‌شوند می‌توانند عوارض جانبی نظیر توقف سیستم ایمنی را به همراه داشته باشند.

یکی دیگر از دارو‌های سرکوب کننده سیستم ایمنی که مصرف متداولی دارد استروئید‌ها هستند. استروئید‌ها شامل دارو‌هایی مانند پردنیزون و دگزامتازون هستند.

به بیماران مبتلا به نقص ایمنی توصیه می‌شود حتی پس از واکسیناسیون اقدامات احتیاطی مانند شستن دست‌ها و فاصله فیزیکی را همچنان رعایت نمایند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری ایران آنلاین، تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۷۰۹۰۵۶، www.ion.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین