پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۰۸۹۹
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸
عقیل قارداش زاده، رزمی کار مرندی استان که به دفعات رکورد‌های مختلفی را به ثبت ملی و جهانی رسانده است، دیروز طی مراسمی موفق شد رکورد بیشترین حرکت اسکات تراست با یک وزنه ۴۰ پوندی که در کتاب رکورد‌های جهان در اختیار یک ورزشکار آمریکایی بود، با ۲۹ حرکت صحیح بنام خود سند کند. این رکورد پیش از این در سال ۲۰۱۶ با ۲۲ حرکت در گینس ثبت شده بود.
شعار سال: قارداش زاده پیش از این دوبار نامش را در گینس به ثبت رسانده بود و با این رکورد به عنوان دومین ایرانی توانست بیشترین رکورد‌های گینس را در اختیار داشته باشد.

او که مربی و داور کنگ فو است، در بین رزمی کاران ایرانی تنها فردی است که سه رکورد جهانی را از آن خود کرده است.

اشکان دشمن زیاری، مشاور ایرانیان برای ثبت رکورد‌های جهانی در حاشیه این مراسم گفت: کلیه مستندات طبق روال گذشته به دفتر رکورد‌های جهانی ارسال و با تأیید نهایی دفتر رکورد‌های جهانی، ثبت می‌شود و در روز‌های آینده این رکورد در سایت رکورد‌های جهانی قابل مشاهده خواهد بود.

فیروزی، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش وجوانان استان نیز ضمن ابراز خرسندی از این اقدام عقیل قارداش زاده گفت: آقای قارداش زاده از لحاظ جسمانی و آمادگی بدنی در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد و این موضوع قطعا به راحتی به دست نیامده و مستلزم ورزش تخصصی به صورت مستمر و روزانه است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی، وی ادامه داد: الگوسازی از طریق ثبت رکورد در کتاب جهانی رکرود‌های گینس در بین ورزشکاران استان می‌تواند به راحتی منجر به پیروی جوانان و ورزشکاران از این اقدام آقای قارداش زاده شود، ولی باید حمایت مالی از علاقه‌مندان به رکورد‌های ملی و جهانی توسط صاحبان محترم صنایع انجام گیرد و اسپانسریگ شایسته‌ای شامل حال آن ورزشکار و مراحل ثبت رکورد شود.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۵تیر ۱۴۰۰، کد خبر:۱۴۰۰۰۴۲۵۱۸۰۲۰، isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین