پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۶۳۹
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
محمدی سردبیر پایگاه خبری عصر ایران در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس قوه قضائیه از ایشان برای ورود به بحث مافیای دارو در کشور استمداد طلبی کرده است. در نامه ارسالی آمده است: شما به چهره‌ای مقتدر در قوه قضائیه معروف هستید؛ از این قاطعیت برای ریشه کن کردنِ “یک بار برای همیشه”چرخه دارو در خارج از داروخانه‌ها استفاده کنید. مردم از شما انتظار دارند در همین بدو امر و برای شروع کار، دست کم چند دلال اصلی دارو – همان‌ها که با بیماری و جان مردم کاسبی کثیف می‌کنند – را دستگیر و محاکمه علنی کنید و به اشد مجازات برسانید و نیز عوامل این مافیا در دستگاه‌های دولتی و تشکیلات دارویی را.
شعارسال: جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای غلامحسین محسنی اژه‌ای
ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام
می‌دانم که بسیار پرمشغله اید و لذا یک راست می‌روم سراغ اصل مطلب؛ مختصر و انشاء الله مفید:

۱ - برخی بیمارانی که از داروخانه‌های خاص دارو‌های خاص دریافت می‌کنند، می‌گویند از داروخانه که بیرون می‌آییم، بعضاً افرادی سراغ مان می‌آیند و از ما می‌خواهند قوطی‌ها و جعبه‌های داروهایمان را به آن‌ها بفروشیم!‌
می‌دانید چرا؟ چون می‌خواهند داخل آن ها، دارو‌های تقلبی شان را جاگذاری کنند و به مردم بفروشند!

۲ - هم اکنون که کرونا بی امان مردم ایران را می‌کشد و دارو‌های بیماران کرونایی کمیاب است و مردم برای خرید بک قرص باید ساعت‌ها در صف بمانند، در بازار سیاه، همان دارو‌ها به ۱۰ برابر قیمت اصلی فروخته می‌شود. بدیهی است که همه مردم توان خریدش را ندارند و دقیقاً به همین دلیل می‌میرند و تبدیل می‌شوند به آمار فوتی‌های کرونا در اخبار روز بعد!

رئیس ارجمند قوه قضائیه

قرار نیست فقط درباره مافیای دارو، گزارش رسانه‌ای تهیه شود و مردم سری به تاسف تکان دهند و بیماران هم بمیرند و این چرخه تا ابد ادامه یابد و حصار امنیت این مافیا نشکند.

فروش دارو - اعم از واقعی و تقلبی - در خارج از شبکه رسمی، ده‌ها سال است که ادامه دارد و در بحبوحه شیوع کرونا، این پدیده، کریه‌تر و مرگبارتر هم شده است. حتی کار به فروش واکسن‌های تقلبی هم رسیده است! واقعاً وقیحانه‌تر و غیر انسانی‌تر از این هم داریم که در میان معرکه کرونا که کرور کرور نفوس می‌کشد، عده‌ای چنین با جان مردم سودا گری کنند؟ و در امان هم باشند؟!

جناب آقای محسنی اژه‌ای

شما به چهره‌ای مقتدر در قوه قضائیه معروف هستید؛ از این قاطعیت برای ریشه کن کردنِ "یک بار برای همیشه"ی چرخه دارو در خارج از داروخانه‌ها استفاده کنید. مردم از شما انتظار دارند در همین بدو امر و برای شروع کار، دستکم چند دلال اصلی دارو - همان‌ها که با بیماری و جان مردم کاسبی کثیف می‌کنند - را دستگیر و محاکمه علنی کنید و به اشد مجازات برسانید و نیز عوامل این مافیا در دستگاه‌های دولتی و تشکیلات دارویی را.
اگر چنین کنید، جان‌های زیادی را نجات داده اید و دعا‌های خیر بسیاری پشت سرتان خواهد بود.

آقای قاضی القضات

برای جمهوری اسلامی و همه مسؤولانش، زشت است که خانواده‌های بیماران، برای پیدا کردن یک دارو، سرگردان کوچه و پس کوچه و بازیچه دلالان شوند و‌ای بسا با دارو‌های تقلبی، عزیزان شان را از دست دهند.

این گوی و این میدان؛ بسم الله و حق یارتان.

جلوی مافیای دارو را بگیرید

شعارسال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری عصرایران، تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۰، کدخبر:۷۹۸۲۴۱، www.asriran.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین