پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۷۸۹
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی روز عاشورا باردیگر معادله‌ای جدید در میدان رویارویی با رژیم صهیونیستی ترسیم کرد و گفت: "نفتکش‌های ایرانی از زمان حرکت، جزئی از خاک لبنان هستند، به آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها هشدار می‌دهم کسی وارد چالش نشود، چون این امر با عزت ملت ما گره خورده است. "
شعار سال: صهیونیست‌ها این رویکرد حزب‌الله را چالشی جدید پیش روی رژیم صهیونیستی می‌دانند و براین باورند که حزب الله عملا با این موضع‌گیری معادله بازدارندگی را گسترش داده است و چاره‌ای جز رهگیری نفتکش‌های ایرانی را پیش روی این رژیم نگذاشته، باید این موضوع به دقت بررسی شود و این رژیم باید هزینه شعله ور شدن مرز‌های شمالی را در قبال رهگیری کشتی‌های ایرانی حامل سوخت که عازم لبنان هستند به دقت بررسی کند.

دنی سیترینوش محقق اسرائیلی و متخصص در امور خاورمیانه و امنیت ملی رژیم صهیونیستی هم گفت: "نصرالله معادله بازدارندگی میان اسرائیل و حزب الله را گسترش داده که شامل کشتی‌هایی است که به لبنان می‌رسند و هرگونه فعالیت اسرائیل علیه کشتی‌ها با واکنش بسیار شدید حزب الله مواجه خواهد شد و این امر را نقض معادله بازدارندگی می‌داند"

حالا صهیونیست‌ها بعد از شکست در جنگ "شمشیر قدس" در آستانه یک انتخاب راهبردی دیگر قرار گرفته‌اند که سناریو‌های ذیل را پیش روی این رژیم قرار داده است.

۱-صهیونیست‌ها که طی سال‌های اخیر هر از چندگاهی با نقض حریم هوایی لبنان به بهانه هدف قرار دادن کاروان‌های تسلیحات اهدایی ایران به حزب الله به سوریه حمله می‌کردند حالا با انتخابی دشوار مواجه‌اند انتخابی که پیامد‌های آن موجودیت این رژیم را هدف گرفته است نتیجه برای این رژیم یکی است چه به نفتکش‌های ایرانی حمله کند چه آن‌ها را نادیده بگیرد.

۲-صهیونیست‌ها در هنگام فشردن ماشه به روی نفتکش‌های ایرانی مدام ۱۵۰ هزار موشک نقطه زن حزب الله را پیش چشم خود می‌بینند که اهداف راهبردی را در عمق فلسطین اشغالی هدف گرفته است، کابوسی که نمونه کوچکی از آنرا در عملیات" شمشیر قدس" پیش چشم خود دیدند.

۳-رسیدن نفتکش‌های ایرانی به بیروت برای صهیونیست‌ها فقط به مفهوم پر شدن باک خودور‌های لبنانی نیست، بلکه کابوس بزرگتر آن‌ها ورود مهمان‌های ناخوانده ایرانی به لبنان و تجهیز حزب الله به تسلیحات مرگبار ایرانی است.
 
نفتکش‌های ایران در راه لبنان

۴-در شرایط کنونی صهیونیست‌ها چاره‌ای جز برخورد با نفتکش‌های ایرانی ندارند لذا هیچ بعید نیست که با بهره‌گیری از مزدوران خود اقدام به مشتعل کردن فضای ملتهب داخلی لبنان کنند، مصداق‌هایی از این تلاش در روز‌های اخیر مشاهده می‌شود، از انفجار مخازن سوخت در برخی مناطق تا تشدید بحران تامین ارزاق عمومی و یا انتشار شایعاتی مبنی بر استعفای میشل عون و اخباری مبنی بر تحمیل برخی چهره‌ها به کابینه میقاتی برای تحریک اختلافات طایفه‌ای.

۵- صهیونیست‌ها به کمک همپیمانان منطقه‌ای خود تلاش خواهند کرد تا از هر راه ممکن و البته کم هزینه، مانع از رسیدن نفتکش‌های ایرانی به مقصد شوند رویکردی که حاصل آن انفجار اوضاع در لبنان خواهد بود.

۶- فاصله گرفتن نیرو‌های آمریکایی از تیررس موشک‌های نقطه زن ایران طی ماه‌های اخیر از یک سو و تلاش صهیونیست‌ها در علنی سازی روابط خود با برخی از کشور‌های عرب خلیج فارس حاکی از این واقعیت است که صهیونیست‌ها در ماجراجویی جدید خود حساب ویژه‌ای روی همکاری برخی رژیم‌های عربی منطقه باز کرده‌اند و آمریکا در حد امکان دامن خود را از آتش این جنگ دور نگاه خواهند داشت.

۷- در صورت رسیدن نفتکش‌های ایرانی به لبنان تمامی رشته‌های محور عبری-عربی طی یکسال گذشته برای به زانو درآوردن حزب الله را پنبه خواهد کرد و پشتوانه مردمی حزب الله را بیش از گذشته نزد افکار عمومی لبنان تقویت خواهد کرد مردمی که بی‌صبرانه منتظر محقق شدن وعده صادق دیگری از سوی سید حسن نصرالله هستند.

۸- شعله ور شدن جنگ دریایی اصلا به سود رژیم صهیونیستی نیست چراکه حدود ۹۰ درصد واردات و صادرات این رژیم از سوی کشتی‌های تجاری در دریا است لذا این اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به نفتکش ایرانی اقدامی انتحاری است.

۹- الان توپ در زمین صهیونیست‌ها است و باید میان حمله به یک نفتکش بی‌دفاع تجاری و یا پذیرش شکستی دیگر در مواجه با محور مقاومت یکی را انتخاب کند که خود شکستی مضاعف برای این رژیم است، رژیمی که ساعت شنی عمر نامشروع آن لحظات پایانی آنرا نشان می‌دهد زمان به سود جبهه مقاومت در حال طی شدن است و صبر جبهه مقاومت در آستانه به ثمر نشستن است.
إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما، تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۳۱۹۷۲۴۲، www.iribnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین