پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۸۸۸۴
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
مقایسه پاسخ طلبی از مدیران ارشد اجرایی در کشور‌های مختلف با شرایط کشور خودمان بسیار جالب است. چرا نباید دکتر نمکی و برخی از مدیران همکار ایشان نظیر دکتر کیانوش جهانپور بدلیل اهمال‌های مدیریتی قابل به دستگاه قضا، دادگاهی شوند؟ وزیر بهداشت سابق فرانسه از سوی دادستان‌های این کشور به دلیل به خطر انداختن جان دیگران در زمان همه گیری کرونا متهم شناخته شد.
شعارسال: وزیر بهداشت سابق فرانسه از سوی دادگستری فرانسه به دلیل در خطر انداختن جان افراد در زمان شیوع کرونا، متهم شناخته شد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» به نقل از روزنامه «لوموند» «آگنس بوزین» وزیر بهداشت سابق فرانسه روز جمعه از سوی دادستان‌های این کشور به دلیل به خطر انداختن جان دیگران در زمان همه گیری کرونا متهم شناخته شد.

دادستان‌های دادگستری جمهوری فرانسه (CJR) بعد از بازجویی از آگنس بوزین، وی را به عنوان بخشی از تحقیقات خود در زمینه مدیریت بحران سلامت توسط دولت متهم کرده‌اند. بوزین هنگام شیوع بیماری کرونا وزیر بهداشت فرانسه بود و در فوریه ۲۰۲۰ پست خود را ترک کرد.

به عنوان بخشی از تحقیقات دادستان‌های دادگستری فرانسه، منازل چند مقام ارشد دولتی از جمله «الیویر وران» وزیر کنونی بهداشت، «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر سابق و بوزین، در ۱۵ اکتبر تفحص شد.

این جستجو‌ها در چارچوب تحقیقات قضایی در سوم ژوئیه توسط دادگستری فرانسه و در زمینه نظارت بر بحران کرونا آغاز شد. این اتهامات مطابق بر قانون فرانسه مبنی بر «خودداری از مبارزه با فاجعه» است.

دادستانی کل دادگاه تجدیدنظر در هفتم ژوئیه تحقیقات قضایی را از طریق کمیته تحقیق دادگستری آغاز کرد تا مشخص شود آیا وزیران در مدیریت بحران مرتکب جرم شده اند یا خیر. دادگستری فرانسه در ابتدا ۹۰ شکایت علیه وزیران دریافت کرد که ۹ مورد از آن‌ها برای آغاز تحقیقات کافی بود.

دادگستری فرانسه تنها سازمان دولتی است که می‌تواند در مورد اعمال ارتکابی مقام‌ها در انجام وظایف خود قضاوت کند.

دادگاهی شدن وزیر بهداشت سابق فرانسه ضربه‌ای بر دولت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور است، زیرا رسانه‌های فرانسه و مردم این کشور به خاطر نحوه مدیریت کرونا به شدت از وی انتقاد می‌کنند.
 
 
وزیر بهداشت سابق فرانسه دادگاهی می‌شود

 
شعارسال، بااندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری شفقنا، تاریخ انتشار:۲۰ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر:۱۲۲۲۸۲۹، fa.shafaqna.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین