پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۹۴۵۲
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
فصل صید قانونی میگو از اواسط مهرماه تا اواخر آبان ماه است، با این وجود در ساحل «سورو» در اواخر شهریور ماه شاهد شروع صید و به تبع آن فروش میگو هستیم.
شعارسال:در چند سال اخیر، تنگی معیشت و نبود شغل‌های متنوع باعث شده تا بسیاری از ساحل‌نشینان برای امرار معاش به صیادی روی آورند. دلایل مختلفی برای افزایش صید غیرقانونی و خارج از فصل صید وجود دارد که از جمله آن می‌توان به کاهش درآمد ساحل نشینان، کاهش منابع آبزیان، صید ترال گسترده در سال‌های اخیر و ... اشاره کرد. صید میگو هر سال در ۷۰۰ کیلومتر مربع از صیدگاه‌های استان از بندر کوهستک شهرستان سیریک، آغاز می‌شود و در صیدگاه‌های میناب، هرمز و تولای قشم به پایان می‌رسد. هرمزگان با توجه به طول نوار ساحلی، تنوع گونه‌ای و تنوع روش‌های صید، حضور حدود ۴۵۰۰ فروند شناور مجاز و ۳۲ هزار نفر صیاد و همچنین تامین ۴۰ درصد صید آب‌های جنوب، به‌عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می‌شود.


شعارسال، بااندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار:۲۴ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر:۱۴۰۰۰۶۲۴۱۸۳۸۴، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین