پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۵۰۹
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
مهدی کرمی، نایب رییس شورای کار شرکت هپکو یکی از مشکلات مهم هپکو را بیمه کارگران عنوان کرد و گفت: این شرکت یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به تأمین اجتماعی بدهی دارد که فقط ۷۰۰ میلیارد آن جریمه است و تقاضا داریم با توجه به شرایط هپکو این جرائم بخشیده شود. ذکر یک خاطره هم بنظر جالب باشد. چند وقت پیش ابلاغیه بدهی تامین اجتماعی را برای مجموعه رسانه‌ای یکم ارسال کرده بودند. حدود یک سوم بدهی را جرایم تشکیل می‌داد. کارشناس تامین اجتماعی حاضر در مجموعه مدعی بود که جرایم به تامین اجتماعی نمی‌رسد و در جیب دولت می‌رود. اگر این گفته درست باشد، در واقع دولت بنوعی جبران کم کاری‌های احتمالی کارفرما را عهده دار شده (با توجه به استفاده از جرایم) و علی القاعده نباید مشکلی برای کارگران ایجاد شود. منتظر دریافت نظرات هستیم
شعار سال: علیرضا میقانی در بازدید معاون وزیر کار از شرکت هپکو اظهار کرد: هپکو توانایی و ظرفیت بسیار بالایی در تولید ماشین‌آلات معدنی و راهسازی دارد، اما چالش‌های فراوانی در این چند سال داشته که باعث عقب افتادن هپکو از تولید و بالا بردن سطح دانش خود شده است.

وی گفت: در صورتی که سفارش ساخت ماشین‌آلات معدنی به هپکو داده شود این شرکت قادر است ۷ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد کند.

قائم‌مقام مدیرعامل هپکو ادامه داد: هپکو پتانسیل استراتژیک کشور است و اگر به مسائل مختلف آن توجه نشود مشکلات دوباره دامن‌گیر هپکو خواهد شد.

میقانی با بیان اینکه خوشبختانه موضوع سهامداری حل شده، اما این به تنهایی کافی نیست، اضافه کرد: باید معضلات و مشکلات هپکو را دید و به‌موقع برای رفع آن تلاش کرد چراکه با سهل‌انگاری دوباره این شرکت به روز‌های تلخ خود برمی‌گردد.

وی یادآور شد: مشکلاتی که برای هپکو در ۱۵ سال اخیر پیش آمده باعث شده این شرکت بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال بدهی انباشته داشته باشند.

قائم‌مقام مدیرعامل هپکو خاطرنشان کرد: هپکو توانایی و ظرفیت ساخت سه هزار دستگاه را به صورت اسمی دارد که می‌تواند با راهکار‌های مناسب و حمایت از طریق دستگاه‌های مربوطه از تمام ظرفیت خود استفاده کند و دوباره تولید شرکت را رونق بخشد.

نایب‌رئیس شورای کار شرکت هپکو نیز در این نشست یکی از مشکلات مهم هپکو را بیمه کارگران عنوان کرد و گفت: این شرکت یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به تأمین اجتماعی بدهی دارد که فقط ۷۰۰ میلیارد آن جریمه است و تقاضا داریم با توجه به شرایط هپکو این جرائم بخشیده شود.

مهدی کرمی اظهار کرد: در صورتی که این جرائم بخشیده شود اقدامات لازم برای ۶۰ نفری که تا پایان سال بازنشسته می‌شوند انجام می‌شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این بازدید با بیان اینکه شرکت هپکو با تولید ۲ هزار و ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین در سال‌های نه‌چندان نشان داده ظرفیت عظیمی دارد گفت: امیدواریم شرکت مادرتخصصی هپکو که قبل از واگذاری و در سال‌های ۸۵ و ۸۶ در اوج تولید بود دوباره به همان مسیر قبلی و شکوفایی برگردد.

علی‌حسین رعیتی‌فرد اظهار کرد: بازنشستگان هپکو مطالباتی دارند که باید از طریق مسؤولین اجرایی استان پیگیری و در مدت کوتاهی منتج به نتیجه مثبت شود.

وی افزود: هفته گذشته پیشنهادی به وزیر تعاون در خصوص اجرای مؤثر مفاد قانون کار در زیرمجموعه‌های وزارت کار ارائه و دستورات لازم نیز صادر شد.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از چابک آنلاین، تاریخ انتشار:۲۴ آبان۱۴۰۰، کد خبر: www.chabokonline.com/۱۸۹۸۷
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین