پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۵۹۴
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸
عزیزی از پیگیری مجلس برای ارائه و تصویب طرح ترک فعل دولت سابق در تولید و واردات خبر داد گفت: گره زدن سلامت مردم و موضوع واکسن به برجام و FATF جزو ترک فعل‌های مسئولان دولت سابق است که نیاز به برخورد قانونی قوه قضاییه دارد.
شعار سال: ابراهیم عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص پیگیری‌های مجلس در مورد کم کاری و ترک فعل دولت سابق در واردات واکسن به کشور گفت: مجلس شورای اسلامی به جهت وظیفه نظارتی خود بر عملکرد مسئولان دولتی در حال پیگیری ترک فعل مسئولان دولت سابق در ترک فعل برای واردات واکسن به کشور است و کمیسیون اصل ۹۰ و بهداشت و درمان باید در این باره پیگیری‌های لازم را انجام دهند و با تهیه طرح این کار، آن را در صحن علنی مجلس ارائه دهند.

وی افزود: یقینا با تصویب طرح ترک فعل دولت سابق در صحن علنی مجلس، به قوه قضاییه جهت برخورد قانونی با مسئولان مربوطه ارسال می‌شود.

عزیزی تصریح کرد: بحث واکسیناسیون و سلامت مردم جزو کار‌های جدی است که مسئولان مربوطه باید نسبت به این مقوله توجه و اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و کم کاری در این موضوع به نوعی بازی با سلامت جامعه است و باید با کسانی که در این زمینه کم کاری کرده اند برخورد شود و مجلس شورای اسلامی نیز نسبت به موضوع ترک فعل دولت سابق، پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد تا شاهد چنین روندی در امورات اجرایی کشور نباشیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: دولت سابق نسبت به واردات و تولید واکسن در شرایط حساس کشور کم کاری انجام داده است و گره زدن سلامت مردم و موضوع واکسن به برجام و FATF موضوع مهمی است که در دولت سابق شاهد آن بودیم و اکنون بحمدالله می‌بینیم که با تدابیر دولت سیزدهم شاهد واردات و تولید انبوه واکسن در کشورمان هستیم و این رویه می‌توانست در دولت سابق هم اتفاق بیفتد، اما ترک فعل مسئولان دولتی مانع از تحقق بخشی آن شد و اکنون باید پاسخگو باشند.

عزیزی گفت: یقینا اگر دولت سابق در تولید و واردات واکسن کم کاری و ترک فعل نمی‌کرد شاهد این همه فوتی کرونایی در کشور نبودیم و مجلس باید تلاش کند به عنوان یک نهاد نظارتی، این کم کاری را پیگیری کند و دستگاه‌های نظارتی و قوه قضاییه با کسانی که سلامت و معیشت مردم را در خطر انداختند، برخورد شود.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شبکه اطلاع رسانی دانا، تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۷۸۵۴۲۴، www.dana.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین