پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۶۱۶
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
ادعا می‌شود که شاخص نسبت تعداد دانش آموز به معلم ورزش در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به عدد ۵۵۹.۷۵ نفر رسیده و برای مراقبان سلامت این رقم ۳۵۹.۱ نفر بوده که هر دو شاخص، گویای قرار گرفتن در وضعیت بسیار نامطلوب است. درگیری بالای آموزش و پرورش با مشکلات معیشتی معلمان، مشغول بودگی با تغییر و تقویت محتوای آموزشی و مواردی همانند، بنوعی چند حوزه پرورشی و تربیتی، ورزش و مراقبت از سلامت دانش آموزان را تحت تاثیر قرار داده است. غفلتی که باعث ایجاد نسلی کم توجه به الگو‌های اخلاقی، الگوی تربیت بدنی و مراقبت از خود، خواهد شد.

شعار سال:شاخص نسبت تعداد دانش آموز به معلم ورزش در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که معادل ۵۵۹.۷۵ نفر است، در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار دارد!
 
 یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در خصوص دسترسی به فرصت‌های آموزش تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی، نیروی انسانی این حوزه است و مهم‌ترین بعد شاخص مربوطه به نسبت تعداد کل دانش آموزان به معلم ورزش مربوط می‌شود.
 
بر اساس وضعیت نیروی انسانی در حوزه ورزش مدارس کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، نسبت تعداد کل دانش آموزان به معلم ۲۲.۰۵ نفر، نسبت تعداد کل دانش آموزان به معلم ورزش ۵۵۹.۷۵ نفر و نسبت تعداد کل دانش آموزان به مراقب سلامت ۳۵۹.۱ نفر است.
 
بر اساس اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، شاخص نسبت تعداد دانش آموز به معلم ورزش که معادل ۵۵۹.۷۵ نفر است در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار دارد و این میزان در مقایسه با نسبت کل دانش آموزان به معلم ۲۲.۰۵ نفر بیانگر وضعیت نامطلوب نیروی انسانی متخصص در حوزه ورزش مدارس است.
 
همچنین با توجه به اینکه در آمارهای تفصیلی وزارت آموزش و پرورش، ‌ کیفیت و وضعیت تحصیلات معلمان ورزش مدارس از دیگر معلمان و کادر آموزشی و پرورشی تفکیک نشده است، امکان بررسی شاخص سطح تحصیلات معلمان تربیت بدنی مدارس به صورت مجزا فراهم نیست.
 

 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا ، تاریخ انتشار:   28 آبان  1400، کدخبر: ،www.isna.ir،1400082721699
 

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین