پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۶۰۳۲
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶
اهالی مسکن مهر بندر امام خمینی از وضعیت زیر ساخت‌ها، فضای سبز، فاضلاب، امنیت، آسفالت معابر و نظایر آن ناراضی بوده و سرعت اجرای پروژه‌ها را کُند می‌دانند؛ این در حالی است که رئیس اداره راه و شهرسازی بندر امام خمینی علت تاخیر در اجرای پروژه‌ها را کمبود نقدینگی می‌داند.
شعار سال: تعدادی از اهالی مسکن مهر بندر امام خمینی از وضعیت زیر ساخت‌ها و امنیت این منطقه ناراضی بوده و در تماس با خبرنگار ایلنا خواستار پیگیری این موضوع شدند.

طاهری، پیش نماز مسجد صاحب الزمان (عج) مسکن مهر بندر امام خمینی در این باره اظهار کرد: مسکن مهر بندر امام به‌رغم وسعت زیاد مانند مسکن مهر دیگر استان‌ها پیش نرفته است. در بعضی شهرستان‌ها مسکن مهر به‌صورت خانه‌های ویلایی بوده، ولی مسکن مهر بندر امام خمینی در پروژه‌های ۳ و ۴ طبقه‌ای یا پروژه‌های ۲۰ واحده تعریف شده است.
 
اجرای زیر ساخت‌های مسکن مهر بندر امام خمینی با کُندی پیش می‌رود

وی افزود: بخش عمده‌ای از این آپارتمان‌ها ساخته نشده و نیمه کاره ماند و بین ساختمان‌ها فاصله افتاده و دور بودن آن از شهر نیز یکی دیگر از مشکلات است.

پیش نماز مسجد صاحب الزمان (عج) مسکن مهر بندر امام خمینی با بیان اینکه تیرآهن‌ها و مصالح ساختمان‌های نیمه‌کاره را سرقت کردند و منطقه به حیات خلوتی برای سارقان و معتادان تبدیل شده است، ادامه داد: مسکن مهر بندر امام فاقد پارک، فضای سبز، درخت و بلوار مناسب، خانه بهداشت، مجتمع ورزشی، چمن مصنوعی بوده و هیچ امکاناتی برای تفریح مردم ندارد.

طاهری در خصوص روشنایی معابر این منطقه، گفت: اینجا وضعیت نور بدی داشت که در حال حاضر با پیگیری‌ها پروژه‌هایی در حال انجام است. حمل و نقل، بهداشت، امنیت و خدمات شهری در مسکن مهر بندر امام خمینی در حد پایینی قرار دارد.
 
اجرای زیر ساخت‌های مسکن مهر بندر امام خمینی با کُندی پیش می‌رود

وی بیان کرد: نبود آسفالت در بخش زیادی از این منطقه باعث می‌شود با بارش باران رفت و آمد مختل شود و ماشین‌هایی مانند آتش‌نشانی و اورژانس برای ورود به منطقه مشکل داشته باشند.

پیش نماز مسجد مسکن مهر بندر امام خمینی با اشاره به اینکه در بعضی محلات فاضلاب بالا زده و قرار است با رفع مشکل برق و راه‌اندازی پمپ این معضل برطرف شود، افزود: مسکن مهر بندر امام خمینی را جزوی از شهر نمی‌دانند، مسجد محل تمام‌قد کنار مردم ایستاده و برای برطرف کردن مشکلات کمک می‌کند. همچنین چندین پزشک وارد منطقه کردیم و گشت‌ها را افزایش دادیم که باعث کاهش سرقت شده و با هماهنگی شهرداری یک دستگاه اتوبوس نیز برای حمل و نقل عمومی در اختیار منطقه قرار می‌گیرد.

طاهری یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم را راه‌اندازی پمپاژ فاضلاب، فضای سبز و مکان ورزشی عنوان کرد و گفت: زهکشی فضا‌ها انجام شده تا درخت‌ها کاشته شوند، این منطقه با ۴ الی ۵ هزار نفر جمعیت کودکانش در زمین خاکی بازی می‌کنند و زمین چمن مصنوعی ندارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز جدول‌بندی خیابان‌ها در حال انجام بوده و وعده داده‌اند تا اوایل سال آینده آسفالت خیابان‌ها انجام شود، ولی کار‌ها به کُندی پیش می‌رود. همچنین کلانتری و پایگاه بسیج نیز در حال ساخته شدن است.

حسین شریفی رئیس اداره راه و شهرسازی بندر امام خمینی نیز در این باره گفت: آماده‌سازی معابر ۳ پروژه، در مجموع به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال در حال اجرا بوده و بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، این پروژه‌ها در رابطه با معابر اصلی بوده و بین بلوک‌ها نیز توسط شهرداری در حال خاکریزی است.
 
اجرای زیر ساخت‌های مسکن مهر بندر امام خمینی با کُندی پیش می‌رود

وی افزود: فضای سبز نیز متوجه شهرداری است و باید به آن رسیدگی کند، ولی ما در هر زمینه‌ای که بتوانیم به شهرداری کمک می‌کنیم. در خصوص روشنایی نیز ۲ پروژه تعریف شده و پیمانکار سازمان برق مشغول کار است و هزینه آن از اداره راه و شهرسازی پرداخت می‌شود و همچنین در حال انعقاد قرارداد برای پروژه سوم روشنایی منطقه هستیم.

رئیس اداره راه و شهرسازی بندر امام خمینی با اشاره به اینکه نیرو‌های حفاظت مسکن مهر در سه شیفت مشغول هستند تا بحث امنیت را تامین کنند، عنوان کرد: مسکن مهر یک طرح سه جانبه بوده که یک طرف آن بانک، طرف دیگر راه و شهرسازی و تعاونی‌ها هستند و در قبال زمینی که راه و شهرسازی در وثیقه بانک قرار می‌دهد وام در اختیار تعاونی‌ها قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: متأسفانه تعاونی‌ها در این خصوص کم‌کاری داشتند و تعاونی‌هایی ساخت و ساز کم داشته اند و یا به حدنصاب نرسیدند و اداره تعاون نیز باید پیگیر این موضوع باشد تا تعیین تکلیف شوند.

شریفی با بیان اینکه تاخیری در اجرای پروژه‌ها به دلیل کمبود نقدینگی است، تصریح کرد: تجهیزاتی نیز برای پمپاژ فاضلاب خریداری شده و در حال نصب است تا در این زمینه نیز مشکلات به حداقل برسند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۱۶۰۹۱۵، www.ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین